| Yurtdışı Eğitim | Yurtdışında Eğitim Bursa | Yurtdışında Üniversite | Almanyada Üniversite | Avusturyada Üniversite | Rusyada Üniversite |
| Bulgaristanda Üniversite | Amerikada Üniversite | İngilterede üniversite | Yurtdışında Dil Eğitimi | Yurtdışında Dil Kursu | Yurtdışında Dil okulları |
 
   » Ana Sayfa » Hakkımızda» About Us » Bilgi istek Formu » İletişim » Yurtdışı Dil Okulu Fiyatları
Yurtdışı Eğitim
Yurtdışında Üniversite Eğitimi
Yurtdışında Dil Eğitimi
Yurtdışında Dil Okulları
Yurtdışında Sertifika Diploma Programları
Yurtdışında TOEFL IELTS Sınav Kursları
Au Pair
Yurtdışında Work And Study
Yurtdışı Yaz Okulları
Ülkeler Rehberi
 

DER YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI

(0224) 220 55 08
www.derdanismanlik.com
info@derdanismanlik.com

Adres :
Ahmet Taner Kışlalı Bulvarı , Öndül Elite Offices İş Merkezi, B Blok K.6 D.77 Özlüce, 16230 Nilüfer/Bursa, Türkiye
 


Almanya’da Üniversite okumak artık çok kolay!

Neden Almanya’da Üniversite

Almanya`da toplam üç yüzün üzerinde ve Dünya genelinde ilk yüz de 8 devlet üniversitesi bulunur.

YÖK tarafından tanınan köklü Alman Devlet Üniversitelerinde yüksek standartlarda eğitim alabilir, uluslararası diploma ve kariyer sahibi olabilirsiniz.

Almanya Avrupa'nın en gelişmiş sanayi ve teknoloji merkezidir.

Alman Üniversiteleri dünyanın en büyük şirketleri, sanayi ve işletmeleri ile ortak çalışmalar yaparak, derslere teorik bilgilerin yanında güncel uygulamaları da adapte etmektedir.

Almanya’da AB'nin en çok konuşulan dilini öğrenebilirsiniz.

Almanya`da eğitimden sağlığa, ekonomiden mühendisliğe ve hukuktan sanata kadar okuyabileceğiniz bir çok bölüm vardır.

Almanya’da eğitim dili Almancadır.Hazırlık eğitimi 1 yıl sürer.Almanya`da lisans eğitimi süresi  3,5 yıl,yüksek lisans eğitim süresi 1,5 yıldır.

Almanya'da üniversite öğrencilerinin yaşam giderlerini karşılayabilmek üzere çalışma izinleri vardır.Tüm öğrencilerin 1 takvim yılı içerisinde 90 gün fulltime ve 180 gün part-time çalışma hakkı vardır.Bunların yanında kendi alanlarıyla ilgili olarak herhangi bir firmada part-time işlerde çalışabilirler, bunun ögrencinin iş tecrübesi edinmesine ve bilgi birikimini geliştirmesine de katkısı olacaktır.

Öğrenciler sağlık, ulaşım gibi pek çok alanda kendilerine yönelik özel indirim ve sosyal hizmetlerden faydalanabilir

Almanya’da Üniversite Eğitimi

Almanya, Türkiye'den farklı olarak ABD ve Avustralya gibi federal yapılı bir devlettir. Eğitim federal devletin değil eyaletlerin yetkisine tabidir, 17 eyalette birbirinden farklı düzenlemeler vardır fakat birbirinden çok büyük farklılıklar içermez.


Almanya'da lisans eğitimini teknik üniversite ve klasik üniversite olmak üzere iki formda bulunan üniversiteler sunar.

Almanya’da Üniversite eğitimi Temel Eğitim / Grundstudium ve Ana Eğitim / Hauptstudium şeklinde ayrılır. Bir bölümle ilgili temel bilgilerin verildiği Temel Eğitim 4 sömestr sürer, genellikle bir ara sınav / Zwischenprüfung ile sona erer. Ardından başlayan Ana Eğitim süresince ilgili bölümde uzmanlaşma ve derinleşmeye yönelik bilgiler öğretilir.

 
Almanya'da devlet üniversiteleri köklü bir geleneğe ve geniş imkanlara sahiptir. Klasik üniversiteler bünyelerinde hemen her fakülteyi barındırır. Alman üniversiteleri, üniversite geleneğini modern donanım, araştırma ve eğitim ile birleştirmektedir. Alman hükümeti, üniversitelerin daha çok uluslararası bir yapıya kavuşması için tedbirler almakta ve programlar yürütmektedir. Bu sayede, Alman üniversitelerinin dünya çapında uluslararası rekabete açılması ve bu rekabette kendilerine iyi bir yer edinmesi  hedeflenmektedir.

Almanya, üniversite okumak isteyenler için geniş imkanlar sunmaktadır. Öğrenim süreci dersler, alıştırmalar, seminer çalışmaları, stajlardan oluşur.Alman üniversiteleri uluslararası tanınırlığa sahip Bachelor ve Master gibi bitirme dereceleri ve uluslararası not transferi imkanı sağlar.

Almanya’da Üniversite Kabulü

Öğrenciler Türkiye`de 4 yıllık bir lisans programına (A.Ö.F. dahil) yerleşerek Almanya`da üniversite okuma imkanına sahiptir.

Türkiye’deki üniversite ara sınıf öğrencileri (A.Ö.F. dahil) , 2 yıllık ön lisans mezunları ve Türkiye’de en az 2 yıl bir yüksek öğrenim programında eğitim almış öğrenciler üniversite eğitimlerine Almanya’da devam edebilirler.

Almanya’da Yüksek Lisans Eğitimi

Almanya'nın kendi eğitim sisteminde Master programı yoktur. Üniversite'den mezun olan öğrenciler doğrudan Doktora programına başlayabilirler. Çünkü Almanya'da verilen Üniversite eğitimi Master düzeyindedir ve bu yüzden pek çok Kuzey Amerika ülkesi Almanya'da Üniversite eğitimini bitiren öğrencileri Master yapmış sayar ve Doktora programına kabul eder. Almanya kendi eğitim sisteminde öğrenim gören öğrencilerini Master yapmış sayarak Doktora programına geçişlerini sağlasa da yine de bazı üniversitelerin belirli bölümlerinde Master programı verilmektedir. Pek çok uluslararası öğrenci bu imkandan yararlanmaktadır.

Sadece Almanca yüksek lisans yapmanın yanı sıra İngilizce-Almanca master yapmak mümkündür. Bunun için  için Almanca derslerine takipte DSH adlı akademik dil  sınavını geçmek gerekmektedir.

Avrupa Topluluğu ve küreselleşmenin sonucu olarak alman üniversitelerinde de Almanca dilinin yanında İngilizce yüksek lisans programları da sunulmaya başlamıştır. İngilizce yüksek lisans programlarına katılacak öğrencileri TOEFL sınavından ortalama 550 / 213 puan almaları gerekmektedir. İngilizce yeterliliği bulunmayan öğrencilere hazırlık sınıfı genellikle verilmez.İngilizce eğitim alacak öğrenciler akademik eğitimleri boyunca günlük hayata adapte olabilmeleri için Almanca dersler almaları da gerekmektedir.

Almanya’da Hazırlık Eğitimi

Almanya’da bir çok üniversiteye geçiş yapmak için Grundstufe II seviyesinde (Ortalama 400 / 500 saatlik Almanca kursuna katılmış olmak yeterlidir. ) Öğrencilerin Almanca bilgisine sahip olması gerekmektedir. Bu üniversitelerde yapılacak DSH sınavı ile belirlenir. Daha önce uluslararası almanca dil sınavlarında basari sağlamış öğrenciler bu sınavdan muaf tutulabilirler. Grundstufe II/III seviyesi akademik eğitim için yeterli olmaz fakat üniversitede  de Almanca hazırlık sınıfına kayıt olmaya  olanak sağlar.

Almanya  üniversitelerinin her biri kabul için Almanca bilmeyi ön şart olarak istemez. Hiç Almanca bilmeyen öğrenciler öncelikle Almanya’da  bir dil kursuna kayıt olmalı ve DSH sınavını geçmelidirler.

 

Almanya’da Masraflar


Kurs ve Üniversite Harc Giderleri (Yıllık)

Hazırlık Kursu Ücreti (ilk yıl)                            2000  €  - 6000  € civarı

Üniversite Harcı (sonraki yıllar)                          300  €  - 1000  € civarı

 

Almanya devlet Üniversitelerinde harç ücreti olmadığı söylenir fakat sadece Sosyal harç adı altında dönem başına harç alınır ;bunun karşılığında da öğrenciye bulunduğu eyalette dönem boyunca kullanması için uluaşım bilet verilir. Bütün eyalette bütün toplu taşıma araçlarını kullanabilir.

 

Diğer Giderler (Aylık)

Yurt Kirası                                               220  - 350 €

Sağlık Sigortası                                         30  -   55 €

Ulaşım                                                     50  -   70 €

Beslenme ve Diğer Masraflar                     250  -  350 €

AYLIK TOPLAM                                         550  -  825 €    

 

Almanya Üniversiteleri

 

 

 

 

 


DİĞER HABERLER
Makedonyada Türkçe eğitim fırsatı! Türkçe Hukuk,Türkçe Diş hekimliği
Avusturyada üniversite eğitimi; yurt içi fiyatına Avrupada Eğitim!
Yurtdışında Ucuz üniversite; Makedonya’da eğitim !
Yurtdışında Tıp Eğitimi artık çok kolay!
Ukraynada Üniversite eğitimi; lise diploması ile yurtdışında eğitim! Üniversite sınavı gerekmiyor!
Sınavsız Üniversite; Bulgaristanda üniversite eğitimi için LYS yi kazanmak zorunda değilsiniz!
Viyana Üniversiteleri Başvuruları başladı, Avusturyada Üniversite harç ücreti dönemlik 726 Euro !
İngiltere’de Üniversite eğitimi 1 yıllık ücreti 4.500 Sterlin
Rusya’da Üniversite Eğitimi yıllık 1260 Euro’dan başlıyor!
Türkiye'nin neresinde olursanız olun, ofisimize gelmenize gerek kalmadan bütün işlemlerinizi rahatlıkla yapabiliriz!
Pasaport Nasıl Alınır?
Şubat 2011 itibari ile p...
Vize nasıl alınır?
Vize için gerekli ...
Konsolosluklar
ABD Başkonsolosluğu İs...
Askerlik Tecili
Askerlik nasıl tecil edi...
YÖK Denkliği
Yurtdışında ki ün...
Yurtdışında Konaklama
Yurtdışında Konaklama ...
Yurtdışı Havaalanı Transferi
Havaalanında Karşılama...
Yurtdışına Uçak Biletleri
Yurtdışına Uçak...
Yurtdışında Sigorta
Yurtdışı Seyahat ve Sa...
Yurtdışı Eğitim Bursları
Yurtdışı Eğitim Bursl...
Yurtdışında Çalışma İmkanı
Yurtdışında Çal...
Yurtdışındaki Türk Elçilikleri
Türkiye Cumhuriyeti ...

ALIŞ SATIŞ
Euro 4.9670 4.9760
Dolar 4.0332 4.0405
Sterlin 5.6613 5.6908
Kanada Doları 3.1796 3.1940
Avustralya Doları 3.0987 3.1189
İsviçre Frangı 4.1365 4.1630
DER YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI
Adres : Ahmet Taner Kışlalı Bulvarı , Öndül Elite Offices İş Merkezi, B Blok K.6 D.77 Özlüce, 16230 Nilüfer/Bursa, Türkiye Tel & Fax : (0224) 220 55 08 E-Mail :
info@derdanismanlik.com
2018
Copyright © 2007 Der Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı. Tüm hakları saklıdır. Bu sitenin içeriği, tasarımı ve yazılımı Der Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı'na aittir ve telif hakkı kanunlarıyla korunmaktadır. Yazılı izin olmadan kullanılamaz.