Did Hamburg Dil Okulu


Hamburg

Almanya’nın Berlin’den sonraki ikinci büyük nüfusu olan Hamburg aynı zamanda Avrupa’nın ikinci büyük limanına sahip. Almanya’nın ithalat ve ihracatının bel kemiği konumundadır. Orta ve kuzey Avrupa arasında bir köprü niteliğinde olan kentin nüfusu 2 Milyon civarında. İkinci dünya savaşında Askeri olarak da yoğun stratejik bir bölge olduğu için savaşın sonlarında en fazla uçak bombardımanı yapılan kentlerin başında gelmektedir. Ancak savaş sonrası en hızlı yapılanan ve ticari olarak gelişen bir kent olarak Almanya ihracatının bugün göz bebeği halinde. Deniz ticaretinin yoğun olması ile birlikte Almanya’nın en önemli ulaşım aracı olan trenler de en yoğun olarak bu kentte görülebilir. Kentin farklı noktalarında tren istasyonları yer almakta. Kanallar ile birbirine bağlı kent 2300’e yakın köprüye sahiptir. Elbe Nehri deltası üzerine kurulu kentte Gemilerin geçebileceği su dolu köprülere bile sahip.

Sanayi, ticaret, bankalar ve taşımacılık şirketlerinin yoğun olduğu kentte Almanca eğitimi almak pek çok öğrenci için avantaj. Araba müzesi, çikolata müzesi gibi pek çok müzenin de yer aldığı kentte restore edilmiş tarihi binaları ve modern binaları bir arada görmek mümkün. Venedik’in sanayileşmiş hali denilebilecek Hamburg’ta deniz otobüsleri ile yolculuk imkanı da mevcut. Hafencity, Altona Altstadt ve Winterhude üçgeni içerisinde yoğunlaşan kent merkezinde onlarca müze, tiyatro, sinema, alışveriş merkezi ve üniversite yer alıyor.

Did Hamburg Dil Kursu

Did Hamburg Dil kursu’nun Hamburg’ta yer alan şubesinde kentin getirmiş olduğu ticari dil kullanımı avantajı da düşünüldüğünde hedeflerinize uygun bir eğitim almanız mümkün. Did Hamburg şubesi Belediye binasının olduğu Hamburg merkezinde yar alıyor. Firma en güçlü yönünü sadece Almanca’ya odaklamak olduğunun altını çiziyor! Çünkü diğer dil kurslardan farklı yönünü ilgisiz faaliyetlerle zaman harcamak yerine dilin öğrenilmesi ve kullanılması konusuna verilen önemi vurguluyor. Hem ülkeyi tanıtmanın hem de kültürü tanıtmanın Almanca’nın öğrenilmesindeki katkıyı önemli bulan Did faaliyetlerini buna göre planlıyor. Did deutschinstitut olarak Alman Dili Cemiyeti (Gesellschaft für deutsche Sprache – GfdS) tarafından tanınmakta ve EAQUALS’ın üyesi aynı zamanda. Bunun yanı sıra her yıl 5.000’in üzerinde öğrencisi ile  dünya çapında Almanca’yı öğreten en büyük ve en tanınmış kuruluşlardan biri.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Kurslar

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Standart Kurslar
Kurs Türü Standart Kurslar
Yaş Grubu 17 yaştan itibaren
Kurs İçeriği Genel Almanca
Kurs Yerleri Berlin | Frankfurt | Hamburg | Münih
Kurs Süresi 1- 48 Hafta
Kurs Tarihleri Bir Senelik | Her pazartesi
Kurs Basamakları Bütün Basamaklar | Başlangıç dâhil
Zaman Çizelgesi 9.00 -12.30 veya 14.45 – 18.00
Dersler 45 Dakikalık 20 Ders + Bireysel Öğrenme Merkezi
Katılımcılar 10 – 12 Öğrenci | maks. 15 öğrenci
Öğrenme Materyali dahil değil
Faaliyet programı Haftada iki kez | Hafta sonu gezileri
Konaklama Aile yanı | Gençlik Oteli | Özel Oda

Kurs Tanımı

Almanca bilginizi arttırmak ve bunun yanı sıra Almanya’yı en iyi biçimde tanımak mı istiyorsunuz? Cevabınız evetse, Standart kurslar sizin için en uygun olanıdır! Haftada 20 saatlik derste gramer eğitimine ve günlük dildeki kelimeleri öğrenmeye odaklanacaksınız. Kurstan sonra yeni öğrendiğiniz bilgileri kendi başınıza pekiştirmek ve çeşitli gezilerle Almanya’yı keşfetmek için yeterince zamanınız olacak. Ayrıca, Standart kurslar sizi did deutsch-institut’da yapılan dil sınavlarına yoğun biçimde hazırlayacaktır. Amacınızın bir sınavı geçmek veya tatilinizi değerlendirmek olması fark etmez. Standart kurslar her durumda Almanca öğrenmede başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Kurs İçeriği

Standart kurslarda dil yapısını öğrenmek ve sık biçimde kullanmak  hedeflenir. Derslerde pratik dil kullanımı hedeflenmektedir; bununla amaçlanan hedef ise, öğretmenler size Almanca dil eğitiminde  aktif bir rol verecek, tüm öğrencileri derse aktif olarak dahil edecektir. Yerinizde oturup pasif biçimde sadece öğretmenin anlattıklarını dinlemeniz size katkı sağlamayacaktır! Öğretmenler size en iyi yardımcıdır. her konuyu net olarak açıklayarak dili anlamanızı sağlayacaklardır. Gramer kurallarını ve dil yapılarını böylece rahatça öğrenebilir ve günlük öğrenilen her konuyu pratik yaparak dili günlük yaşantınızda kullanılır hale getirebilirsiniz.

Standart kurs ile Almanca dilini günlük yaşam örnekleri ile öğrendiğinizde sonraki aşamada mesleki ve diğer eğitimleriniz de  rahat kullanabileceksiniz. . Hedef odaklı bir dil eğitimi için geldiyseniz eğer, standart kurslar bu hedefiniz için en iyi alt yapıyı size kazandıracaktır. Alman dili ve kültürü hakkında öğreneceğiniz her ayrıntı, ülkeye ve insanlarına yakınlaşmanız için sizin temel dil bilginize sahip olmanızı sağlar. Modern öğretici yaklaşımımız, okumaya, anlamaya, sormaya, sorgulamaya, yazmaya teşvik edicidir.

Zaman Çizelgesi

Standart kurs aynı zamanda Almanya’yı keşfetmek isteyenler için çok iyi bir seçimdir. Kurs konularını tekrar etmek  isteyen öğrenciler Standart kursu seçerek iyi bir avantaj elde ederler; çünkü kurs her gün öğlen 12:30’da sona erer. Standart kurs Pazartesi’den Cuma gününe kadar her gün yapılmaktadır ve ders sabah 09.00’da başlar. Sabah 10:30 ve 11:00 arası ders arası verilir; arkadaşlarınızla sohbet etmek veya internete girmek için güzel bir ders arası olacaktır .

Başlama Tarihleri

Almanca bilgisi olan katılımcılar her Pazartesi kurs başlayabilirler. Almanca bilgisi olmayan katılımcılar başlama tarihlerini tabloda bulabilirler.

Kurs Ücretleri

Kurs Ücretine Dâhil Olanlar: 

– Kurs öncesi yerleştirme testi
– Kişisel değerlendirme görüşmesi
– 20 ders Standart kurs
– Standart Kurs Sertifikası
– Haftada 2 faaliyet (Giriş / Gezi ücreti dâhil değil)
– Hafta sonu gezileri (Giriş / Gezi ücreti dâhil değil)
– Üniversite Danışmanlık Hizmeti

Yoğun Kurslar
Kurs Türü Yoğun Kurslar
Yaş Grubu 17 yaştan itibaren
Kurs İçeriği Genel Almanca | Sınava Hazırlık
Kurs Yerleri Berlin | Frankfurt | Hamburg | Münih
Kurs Süresi 1- 48 Hafta
Kurs Tarihleri Bir Senelik | Her pazartesi
Kurs Basamakları Bütün Basamaklar | Başlangıç dâhil
Zaman Çizelgesi 9.00 -14.30 veya 13.00 – 18.00
Dersler 45 Dakikalık 24 Ders + Bireysel Öğrenme Merkezi
Katılımcılar 10 – 12 Öğrenci | maks. 15 öğrenci
Öğrenme Materyali dahil değil
Faaliyet programı Haftada iki kez | Hafta sonu gezileri
Konaklama Aile yanı | Gençlik Oteli | Özel Oda

Kurs Tanımı

Amacınız Alman dilini öğrenme konusunda hızlı biçimde ilerleme kaydetmek ise haftada 24 ders saatiyle Yoğun kurs yoğun dil öğrenimi için en iyi seçimdir. Bu kursun Standart kurslardan farkı politika, kültür ve ekonomi alanlarından güncel metinlerle çalışma imkânı sağlamasıdır. Böylece, iletişim becerilerinizi daha yoğun biçimde geliştireceksiniz. Sınıfta öğrendiğiniz bilgi ve dil becerileri haftada iki kez öğleden sonraları yapılan özel derslerle pekiştireceksiniz. Bu nedenle, bir dil sınavına hazırlanmak istiyorsanız Yoğun kurslar en iyi seçimdir. Hızlı ve yoğun biçimde öğrenmek istiyorsanız veya bir diploma sınavını geçmek istiyorsanız kesinlikle Yoğun kursu seçmelisiniz.

Kurs İçeriği

Yoğun kurs Standart kurstan farklı olarak politika, kültür ve bilimden güncel konularla çalışma imkânı sağlar. Böylece 4 dil becerisi olan dinleme, okuma, konuşma ve yazma sadece kitapla sınırlı kalarak geliştirilmeyecek, öğretmenleriniz özel seçtikleri ek materyallerle bu becerilerinizi destekleyecektir. Ünlü bir alman sanatçının veya politikacının doğum günü mü? Berlin’den siyasetle ilgili yeni haberler mi var? Yoğun kursta en son haberleri ve ilginç olayları sınıfta tartışacaksınız ve güncel konular programın bir parçası haline gelecektir. Kısacası hem Almanca öğrenecek hem de en son gelişmeler hakkında tam olarak bilgi alacaksınız!

Yoğun kurs 24 dersten oluşmaktadır. Salı ve Perşembe günü öğleden sonraları 2 saat ders yapılacaktır. Sabah derslerinde çoğunlukla ders kitaplarıyla çalışırken öğleden sonraları yoğun iletişimsel eğitim imkânına sahip olacaksınız. Öğretmenlerimiz bütün katılımcıların faal biçimde derse katılmalarına, birbirleriyle iletişim kurmalarına ve tartışmalarına olanak tanıyacak. Böyle canlı bir ortamda Alman dilini zorluk çekmeden öğrenebilirsiniz. Karışık gramer yapılarını bile alıştırmalar ve yaratıcı biçimde kullanım yoluyla kolayca anlayacaksınız. Ve tabii, öğleden sonraki dersleri dil sınavlarına hazırlık için de kullanacağız.

Zaman Çizelgesi

Haftada 24 saatlik dersle Yoğun kurs Standart kursla karşılaştırıldığında %20 daha fazla ders almak anlamına gelir; ancak yine de öğleden sonraları özel faaliyetler için yeterince zamanınız olacaktır. Öğleden sonraki 2 ders her zaman Salı ve Perşembe günleri 13:00 ve 14.30 saatleri arasında yapılır. Çarşamba günleri ise Bireysel Öğrenme Merkezine gitme fırsatından yararlanabilirsiniz. Burada öğretmenleriniz ödevlerinizde size yardımcı olacaklar ve Almanca grameriyle ilgili her türlü sorunuzu tam anlamıyla yanıtlayacaklardır. Bireysel Öğrenme Merkezi için giriş ücreti ödemeyeceksiniz! Bazen, özellikle enstitü en son kapasiteyle çalışırken önceden bildirilecek şekilde 14:45 – 18.00 saatleri arasında öğleden sonra dersleri de sunuyoruz.

Başlama Tarihleri

Almanca bilgisi olan katılımcılar her Pazartesi kurs başlayabilirler. Almanca bilgisi olmayan katılımcılar başlama tarihlerini tabloda bulabilirler.

2018 Berlin Frankfurt Hamburg Münih
Ekim 01 / 29 01 / 29 01 / 29 01 / 29
Kasım
Aralık
2019 Berlin Frankfurt Hamburg Münih
Ocak 07 07 07 07
Şubat 04 04 04 04
Mart 04 04 04 04
Nisan 01 01 01 01
Mayıs 06 06 06 06
Haziran 03 03 03 03
Temmuz 01 / 15 01 01 01 / 15
Ağustos 05 05 05 05
Eylül 02 02 02 02
Ekim 07 07 07 07
Kasım 04 04 04 04
Aralık

Kurs Ücretleri

Kurs Ücretine Dâhil Olanlar: 

– Kurstan önce yerleştirme testi
– Kişisel değerlendirme için görüşme
– 24 derslik Yoğun kurs
– Yoğun Kurs Sertifikası
– Haftada 2 faaliyet (Giriş / Gezi ücreti dâhil değil)
– Hafta sonu gezileri (Giriş / Gezi ücreti dâhil değil)
– Üniversite Danışma Hizmeti

Kurs Fiyatları

Kurs Niteliği
Standart Kurslar
 Yoğun Kurslar
Hızlandırılmış Kurslar
Bireysel Kurslar
Haftalık Ders
Hafta20 Ders
Hafta24 Ders
Hafta28 Ders
DanışmandanBilgi Alınız
Hafta
Ücret
Ücret
Ücret
Ücret
1 Hafta
200,- €
250,- €
300,- €
—,- €
2 Hafta
380,- €
460,- €
580,- €
—,- €
3 Hafta
560,- €
670,- €
860,- €
—,- €
4 Hafta
740,- €
880,- €
1.140,- €
—,- €
5 Hafta
920,- €
1090,- €
1.420,- €
—,- €
6 Hafta
1.100,- €
1.300,- €
1.700,- €
—,- €
7 Hafta
1.280,- €
1.510,- €
1.980,- €
—,- €
8 Hafta
1.460,- €
1.720,- €
2.260,- €
—,- €
9 – 48 Hafta
+ 90,- €
+ 140,- €
+ 200,- €
+ —,- €
12 Hafta
1.820,- €
2.280,- €
3.060,- €
—,- €
16 Hafta
2.180,- €
2.840,- €
3.860,- €
—,- €
20 Hafta
2.540,- €
3.400,- €
4.660,- €
—,- €
24 Hafta
2.900,- €
3.960,- €
5.460,- €
—,- €
36 Hafta
3.980,- €
5.640,- €
?????,- €
—,- €
44 Hafta
4.700,- €
7.320,- €
10.260,- €
—,- €
Yüksek Sezon Ek Ücreti / Hafta (01.07. – 23.08.19)
35,- €
35,- €
35,- €
—,- €