Almanyada Makine Mühendisliği Yüksek Lisans


Almanyada makine mühendisliği yüksek lisans eğitimi için buradayım. Ben İlhan Gündoğan. Türkiyede Makine Mühendisliği bölümünü bitirdim. Daha sonra hep hayalim olan master eğitimi için Almanyaya gelmeye karar verdim. Almanyayı seçmemdeki neden Makine mühendisliği açısından bulunmaz bir ülke olmasıydı. Bu kararı aldıktan sonra internet vasıtasıyla DER yurt dışı eğitim danışmanlığı ile iletişime geçtim. 

Almanyada Yüksek Lisans >>

Almanyada makine mühendisliği yüksek lisans için bütün işlemleri ve vize başvuru safhasını titizlikle yürütüklerini gördüm. İki ay içerisinde vizem çıktı ve Hannovere geldim. Burada Dil eğitimi alıyorum şu anda. DSH sınavını geçerek burada master yapmak amacındayım. Hannoveri özellikle maddi açıdan ve almancanın çok iyi konuşuluduğu bir şehir olması açısından tavsiye ederim. Diğer şehirlerle kıyaslandığında hayat pahalılığının daha az olduğu bir şehir. Burada en çok zorlandığım konu ilk geldiğimde, istediğim gibi bir konut bulma sıkıntısı oldu ama buda kısa zamanda çözüldü. Eğer buradaki maddi giderlerinizi karşılayacak imkanlara sahipseniz mutlaka Almanyada eğitim almalısınız. Size katacağı çok şey olacaktır. Bu konuda da profesyonel bir yardım almak özellikle Türkiye’deki işlemlerde çok yardımcı olacaktır. Şimdiden hepinize başarılar dilerim.

Saygılarımla
İlhan Gündoğan, Makine Mühendisliği Yüksek Lisans, Almanya

Almanyada Makine Mühendisliği Yüksek Lisans

Tercih ve niteliklerinize uygun Alman üniversiteleri ile ilgili Almanyada makine mühendisliği yüksek lisans başvuru yapılması, Almanya üniversite kabulü  alınması, Almanya konaklama ayarlanması, Almanya master vize için gerekli olan vize dosyanızın hazırlanması ve vize başvurusu öncesi Almanya yüksek lisans bloke hesap açılması konusunda detaylı danışmanlık, vizeyi aldıktan sonra uçak biletinizin ayarlanması, dilerseniz karşılama organize edilmesi gibi işlemler için  profesyonel Almanya Yüksek Lisans danışmanlık hizmeti almak için DER Almanya yüksek lisans eğitim danışmanlığı ile  irtibat kurabilirsiniz.