Rusyada Yüksek Lisans

Rusyada yüksek lisans yapanlar , Rusya Üniversiteleri akademik kadrolarının uzmanlığı sayesinde uluslarası kariyer planı yapabilir, Rusya üniversitelerinden alınan yüksek lisans diploması pek çok kapıyı açar!

Rusyada Yüksek Lisans Eğitimi

Rusya’da master yaparak  geleceğinize büyük bir yatırım yapabilirsiniz. Rusya’nın güçlü ekonomisi ve dünya ticaretine yön veren lider ülkelerden olması, dünyadaki en yüksek okuma – yazma oranına (%99,6) ve en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahip olması Rusya’da yüksek lisans eğitimi ni tercih edilir hale gertirmektedir.

Rusya; kaliteli, ekonomik eğitimi ve yaşam masrafları, bilimsel ve teknolojik pek çok gelişmeye ev sahipliği yapması,  aldığı Nobel ödülleri ile, kültürel ve sportif  faaliyetleri ve zengin kaynaklarıyla Her yıl dünyanın farklı ülkelerinden binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Rusya yüksek lisans ücretleri  finansal olarak karşılanabilir olduğu için bir çok öğrenci Rusya’ya master için tercih eder.

Rusya’da Yüksek lisans için 4 yıllık lisans mezunu olmak yeterli, lisans bölümünüz ile Rusya yüksek lisans başvuru  yapılacak bölümde kredi ortaklığı olması önemli bir kriterdir. Öncelikle Rusyada okumak istenilen yüksek lisans alalında Rusça hazırlık alınır. Sonrasında Rusyada master eğitimi ne başlanılabilir. Eğitim dili İngilizce bölümler vardır, fakat genellikle İngilizce hazırlık sınıfı açılmaz, İngilizce yeterliliği olan adaylar için eğitim dili İngilizce olan bölümlere başvuru yapılabilir.

Rusyada Yüksek Lisans Fiyatları

Rusyada yüksek lisans ücretleri  yıllık seçilen bölüm ve üniversiteye göre  ortalama 1500 – 7000 USD  arasında değişmektedir. Rusya master ücretleri sağlık içerikli tıp, eczacılık, diş hekimliği gibi bölümlerde 8000 USD yi bulabilmektedir.

Rusyada eğitim Ücretleri ne ilave  olarak aylık konaklama, beslenme vb dahil 200- 300 USD masraf olmaktadır.

Rusya Federasyonu Rusya yüksek lisans bursu vermektedir. Rusyada burslu yüksek lisans için akademik başarı, seçilen alanında deneyim, nitelik, mesleki beceri ve başarı aranmaktadır, ayrıca  Ruyada yüksek lisans bursları için bölgesel, ulusal ve uluslararası olimpiyatlara ve yarışmalara katılım; kamu ve sosyal aktiflik; başta Rusça olmak üzere yabancı dil bilgisi dikkate alınmaktadır.

Rusya Üniversiteleri

Rusyada Yüksek Lisans Bölümleri

Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi Moskova

Lomonosow Moskova Devlet Teknik Üniversitesi

Moskova Halkların Dostluğu Üniversitesi

Moskova İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Moskova Havacılık Üniversitesi

Moskova Rusya Yenilik Üniversitesi

St. Petersburg Devlet Üniversitesi

St. Petersburg Politeknik Üniversitesi

St. Petersburg Madencilik Teknik Üniversitesi

Kazan Federal Üniversitesi

Kazan İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

Kazan Veterinerlik Üniversitesi

Kursk Devlet Teknik Üniversitesi

Belgorod Üniversitesi

 

Rusyada Master

Rusyada master eğitimi için tercih ve niteliklerinize uygun Rusya üniversiteleri ile ilgili Rusya yüksek lisans başvuru yapılması, Rusyada  konaklama nızın ayarlanması, Rusya vize işlemlerinizin yapılması, Rusya vizesi alındıktan sonra uçak biletinizin ayarlanması, Rusya karşılama organize edilmesi gibi işlemler için  profesyonel Rusya eğitim danışmanlığı hizmeti almak için DER Rusya eğitim danışmanlık ile  irtibat kurabilirsiniz.