YURTDIŞINDA DİL OKULU VE ÇALIŞMA

Yurtdışında eğitim alırken çalışmak dil pratiğinizi arttırabilir ve bütçenize de destek olabilir. Yurtdışında dil okulu ve çalışma sadece güzel hatıralar bırakmakla kalmaz, uluslararası iş hayatının kapısını açar ve pek çok yeni kariyer fırsatını da beraberinde getirir.

Yurtdışında eğitim ve Çalışma

Yurtdışında Dil Okulu ve Çalışma

Yurtdışı eğitim döneminizde kazanacağınız iş tecrübeleriniz eğitiminizi tamamladıktan sonra iş hayatına tam zamanlı adım atacağınız süreçte bir artı olarak size geri döner. Yurtdışında dil okulu ve çalışma için Yurtdışında eğitim alırken aynı zamanda yasal olarak çalışabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz  ülkeler ve programlar bulunmaktadır.

Yurtdışı Eğitim ve Çalışma

Yurtdışı dil eğitimi alırken çalışma izni olan ülkeler ;

Avustralya’da Dil Eğitimi ve Çalışma

Yurtdışında dil okulu ve çalışma için en iyi alternatif Avustralya’da dil eğitimi dir. Avustralya 13 hafta ve üzeri dil eğitimine giden öğrencilere çalışma izni vermektedir. Avustralya’da eğitim alan öğrencilerin 2 haftada 40 saat çalışma izni vardır ve öğrenciler bu 40 saatin tamamını birinci hafta kullanabilecekleri gibi, birinci hafta 20 saat, ikinci hafta 20 saat şeklinde de kullanabilirler. Avustralya dil kursu ve çalışma yı tercih eden öğrencilerin tatillerde tam zamanlı çalışma izinleri vardır ancak bu tatiller okulların sömestr arası verdiği veya öğrencilerin tatilde sayıldığı dönemleri kapsar, hafta sonu tatillerini kapsamaz. Avsutralya’da saatlik ücretler ortalama 10-20 AUD arasıdır.

 

Avustralya’da İngilizce öğrenmek için   Avsutralya Dil Okulları Fiyatları nı  inceleyebilirsiniz.

 

İrlanda’da Dil Eğitimi ve Çalışma

Yurtdışında dil okulu ve çalışma için diğer bir alternatif İrlanda’da eğitim dir. İrlanda’da dil kursuna 25 hafta ve üzeri katıldığınızda resmi olarak haftada 20 saat (part-time) çalışma iznine sahip olursunuz. İrlanda’da çalışma izni oturum izninizin başlaması ile birlikte onaylanır. Ülkedeki iş olanaklarından faydalanabilir ve hem eğitim alıp hem de para kazanabilirsiniz. İrlanda’da eğitim ve çalışma ile ilgili bir diğer avantaj 25 haftalık eğitiminiz sona erdiğinde ilave olarak 8 hafta oturum ve full-time çalışma izni veriyor olmasıdır. İrlanda’da Çalışırken saatlik ortalama 9-10 Euro kzanabilirsiniz.

 

İrlanda’da İngilizce öğrenmek için   İrlanda Dil Okulları Fiyatları nı  inceleyebilirsiniz.

 

Malta’da Dil Okulu ve Çalışma

Yurtdışında dil okulu ve çalışma için Malta da iyi bir alternatiftir. Malta 2018 itibari ile 13 hafta ve üzeri eğitim alan öğrencilere part-time  haftada 20 saat çalışma izni vermektedir. Maltada dil kursu alırken Malta’da çalışma izni 13. haftadan sonra başlar. Malta’da çalışma izni uzun süreli Malta’da eğitim alacak öğrenciler için avantajlıdır. Malta’da Çalışırken saatlik ortalama 5-7 Euro kazanabilirsiniz.

 

Malta’da İngilizce öğrenmek için   Malta Dil Okulları Fiyatları nı inceleyebilirsiniz.

 

Yeni Zelenda’da Dil Okulu ve Çalışma

Yurtdışında dil okulu ve çalışma için Zelanda’da eğitim alan öğrenciler için haftalık 20 saat part time çalışma izni koşullu olarak vardır; öğrencilerin İngilizce seviyelerinin IELTS 5 in üzerinde olması şartı ile 6 ay ve üstü programlar için verilebilir. Dil eğitimi süresi 14 hafta ve üzeri olan öğrencilerin de Kategori 1 okullarından birine kayıt olması durumunda çalışma izni alma şansı vardır. Bu kural Konsolosluğun inisiyatifindedir. 14 hafta ve üzerinde dil eğitimine gidecekler için çalışma izni garantisi yoktur.

 

Yeni Zelanda’da İngilizce öğrenmek için  Yeni Zelanda Dil Okulları Fiyatları nı inceleyebilirsiniz.

 

Kanada’da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Yurtdışında dil okulu ve çalışma Kanada da mümkündür. Kanda’da dil eğitimi ardından stajlı bir sertifika ya da diploma programına kayıt yaptırırsanız yasal olarak part-time çalışma iznine sahip olacaksınız. Kanada Diploma programındaki öğrenciliğinizin başlaması ile birlikte çalışma izniniz başlar ve iş bulduğunuz an itibari ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Kanada dil okulu ve çalışma için 12 ay ve üzeri bir program sonrası bir yıl, 24 ay ve üzeri bir program sonrası tercih ettiğiniz bölüme göre değişmekle birlikte iki ya da üç yıl çalışma iznine sahip olursunuz. Kanada’da çalışırken saatlik ortalama 10-12 CAD kazanabilirsiniz.

 

Kanada’da İngilizce öğrenmek için   Kanada Dil Okulları Fiyatları nı  ve Kanada Dil Okulları nı inceleyebilirsiniz.

 

Amerika’da Dil Eğitimi ve Çalışma

Yurtdışında dil okulu ve çalışma için Amerika dil okulu çalışma izni resmi olarak yoktur. Amerika’da üniversite okuyan öğrencilerin kampüs içerisinde çalışma iznini vardır, ayrıca  9 ay mesleki eğitim alan adaylara OPT (optinal practical training) hakkı verilir.

 

Amerika’da ’da İngilizce öğrenmek için   Amerika Dil Okulları Fiyatları nı  inceleyebilirsiniz.

 

İngiltere Dil Okulu ve Çalışma;

İngiltere  TIER 4 Öğreci Vizesi  ile  İngiltere’de dil eğitimi uzun dönem alacak kişilere haftalık 10 saat, İngilterede lisans, İngilterede yüksek lisans ve master eğitim programlarına katılan öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni verilir. Yurtdışında dil okulu ve çalışma İngilterede de belli şartlarda mümkündür.

 

İngiltere’da İngilizce öğrenmek için   İngiltere Dil Okulları Fiyatları nı  inceleyebilirsiniz.

 

Almanya Dil Okulu ve Çalışma

Almanya’da dil eğitimi ve çalışma resmi olarak mümkün değildir. Almanya’da öğrenci vizesi ile Almanya üniversite eğitimi niz başladığı esnada  haftada 20 saati ve yılda 120 iş gününü aşmamak şartıyla Almanya’da çalışma hakkına sahip olursunuz.  saat ücreti 10-14 € arasında olmaktadır.

 

Almanya’da Almanca öğrenmek için   Almanya Dil Okulları Fiyatları nı ve Almanya dil okulları nı inceleyebilir, Almanyada Üniversite Okumak hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yurtdışında Dil Okulu ve Çalışma

  • Yurtdışında eğitim alırken aynı zamanda yasal olarak çalışabileceğiniz  ülkelerde çalışma izni alabilmek için, devam edilen öğretim kurumundaki devam yüzdesinin genelde %85’in altına düşmemesi gerekir.
  • İş bulma şansınız ve iş türünüz olarak İngilizce seviyenize bağlıdır. Eğer iyi seviyede bir İngilizceniz varsa kısa sürede iş bulabilirsiniz.
  • Çalışma izni almak  için İrlanda ve Maltada ‘da ek masrafınız olabilir.
  • Yurtdışında dil eğitimi alırken çalışmanız durumunda aylık kazanacağınız para ile cep harçlığı, kira gibi önemli harcamalarınızın bir kısmını karşılayabilirsiniz ama tüm masraflarınızı ödemeniz zordur.
  • Dil kursu öğrencileri ağırlıklı olarak restoran, cafe, hediyelik eşya dükkanları, kütüphane, vb. işlerde çalışmaktadır.

Tercih ve niteliklerinize uygun yurtdışında dil okulu ve çalışma alternatifleri ile ilgili bilgi ve yurtdışı eğitim danışmanlık  almak için  bize ulaşın.  DER yurtdışı eğitim danışmanlığı >>