YURTDIŞI YAZ OKULU

Yurtdışı yaz okulu, 7-17 yaş öğrencilere yoğun bir dil eğitimi ve  aktivite programları ile birlikte harika bir tatil, dil pratik imkanı, özgüven gelişimi  sağlıyor ve vizyonunu genişletiyor!

Yurtdışı yaz kampları en az 2 haftadan başlayıp 12 haftaya kadar yaz süresince devam eden, 7-17 yaş grubunun katılabileceği programlardır. Yurtdışı yaz kurslarının amacı öğrencilerin yabancı dilini  geliştirmesi, günlük konuşmalarda  pratik kazanması, farklı bir kültürü tanımasıdır. Ayrıca yaz okulu yurtdışına katılan öğrenciler yaz tatilini de değişik aktivitelere ve gezilere katılarak eğlenceli bir şekilde geçirir. Genellikle yurtdışı yaz kamplarında sabah saatlerinde dil eğitimi alan öğrenciler öğleden sonraları çeşitli gezilere, sosyal, sportif ve kültürel aktivitelere katılır; böylece diğer ülkelerden gelen yaşıtlarıyla vakit geçirerek eğitim gördükleri dili pratik yaparak hoş vakit geçirir.

Küçük yaşlarda edinilen yabancı dil ve yurtdışı pratiği ileride çocukların eğitim ve iş hayatında en çok ihtiyaç duyacakları yabancı dil ihtiyacını tamamlamalarında kolaylık sağlar. Ve geleceklerini garanti altına almalarına yardımcı olur. Yurtdışında yaz okulu programları süresince farklı milliyet ve kültürlerle tanışmak ve arkadaşlar edinmek öğrencilerin vizyonlarını genişletir. Erken yaşta kazanılan yurtdışı ve dil tecrübesi öğrencinin kişisel gelişimi, kendine olan güveni ve olaylara bakış açısını etkiler ve kişisel sorumluluk duygularını geliştirir. Yurtdışı eğitim adımı ne kadar erken atılırsa kazanım da o kadar fazla olur.

İngiltere, Amerika, Avusturya, Almanya, Kanada, Malta, Fransa, İspanya ve  İtalya olmak üzere birçok ülkede yaz okulları organizasyonlarına katılmak mümkün. Öğrenci ve veliler  beklenti ve tercihlerine göre  ülke, şehir, süre ve program  ve konaklama seçerek, karar verebilir.

Yurtdışı Yaz Okulu

Yurtdışında yaz okulu fiyatları, tercih ve niteliklerinize uygun Yurtdışı yaz kampları ile ilgili; Yurtdışı eğitim başvuru yapılması, yurtdışı konaklama ayarlanması, yurtdışı vize işlemleri nizin özenli bir şekilde yapılması, yurtdışı vize nizi aldıktan sonra uçak biletinizin ayarlanması, dilerseniz karşılama organize edilmesi gibi işlemler için  profesyonel yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti almak için DER yurtdışı eğitim danışmanlığı ile  irtibat kurabilirsiniz.