Almanya’da Üniversite

Almanyada Üniversite okumak çok ekonomik ve prestijli. Dünyaca saygı duyulan Almanya Üniversiteleri uluslararası öğrenci alıyor; Avrupa’nın merkezinde, kariyerli, güvenli ve nitelikli bir gelecek için dünyaca saygı duyulan  Almanya’da üniversite okuyabilirsiniz hem de Türkiye maliyetleriyle!

Almanya'da Üniversite Eğitimi

Almanya’da Üniversite

Almanya’da Lisans Eğitimi

Almanyada Üniversite 

Almanya’da eğitim almanın Türkiye’de yaşadığınız şehirden farklı bir şehirde eğitim almaktan farkı yoktur. Özellikle mühendislik alanında dünya liderliğini elinde bulunduran Almanya’da eğitim çok köklü bir geçmişe sahiptir. Almanya’nın çıkardığı bilim adamları ve teknolojideki ilerlemeleri de eğitimde ne kadar ileri düzeyde olduğunun kanıtıdır.

Almanya’da Üniversite Sıralaması

Almanya Üniversiteleri dünyanın en iyilerini elinde bulundurur. Almanya`da toplam üç yüzün üzerinde ve Dünya genelinde ilk yüzde 8 devlet üniversitesi bulunur. Almanya üniversite denklik sorunu yaşamazsınız.

YÖK tarafından tanınan köklü Alman Devlet Üniversitelerinde yüksek standartlarda eğitim alabilir, uluslararası diploma ve kariyer sahibi olabilirsiniz.

Almanya Avrupa’nın en gelişmiş sanayi ve teknoloji merkezidir.

Alman Üniversiteleri

Alman Üniversiteleri dünyanın en büyük şirketleri, sanayi ve işletmeleri ile ortak çalışmalar yaparak, derslere teorik bilgilerin yanında güncel uygulamaları da adapte etmektedir.

Almanya da Üniversite Eğitimi

Almanya da üniversite eğitimi alarak Avrupa Birliği’nin en çok konuşulan dili Almanca’yı anadil gibi öğrenebilirsiniz. Almanca ile Avrupa’nın en çok konuşulan diline sahip olarak, Avrupa’nın en büyük ekonomisine sahip Almanya’da eğitim ve vizyon sahibi olarak küreselleşen dünyada iş hayatına rakiplerinizden önde başlayabilirisiniz.

Almanya`da eğitimden sağlığa, ekonomiden mühendisliğe ve hukuktan sanata kadar okuyabileceğiniz bir çok bölüm vardır.

Almanya da eğitim dili Almancadır. Hazırlık eğitimi 1 yıl sürer. Almanya da lisans eğitimi süresi  3,5 yıl, Almanyada yüksek lisans eğitim süresi 1,5 yıldır.

Almanya’da üniversite öğrencilerinin yaşam giderlerini karşılayabilmek üzere çalışma izinleri vardır. Tüm öğrencilerin 1 takvim yılı içerisinde 120 gün fulltime ve 240 gün part-time çalışma hakkı vardır. Almanya’da üniversite okuyanlar kendi alanlarıyla ilgili olarak herhangi bir firmada part-time işlerde çalışabilirler, bunun ögrencinin iş tecrübesi edinmesine ve bilgi birikimini geliştirmesine de katkısı olacaktır.

Almanya’da okuyan öğrenciler sağlık, ulaşım gibi pek çok alanda kendilerine yönelik özel indirim ve sosyal hizmetlerden faydalanabilir.

Almanya’da Üniversite Ücretleri

Almanya’da ücretsiz üniversite okumak mümkündür diyabiliriz, çoğu üniversite ücretsizdir; Almanya’da üniversite ücretleri dönemlik 150 Euro ile 500 Euro arasında değişmektedir. Aylık yeme-içme, konaklama, ulaşım giderleri ise yaklaşık 700 – 900 Euro civarındadır.

Almanya’da eğitim almanın bir diğer avantajı ise; Almanya’dan alacağınız diploma, dünya genelinde geçerliliğe sahip olduğu için sadece Almanya ya da Türkiye’de değil, dünyanın dört bir yanında size yeni kapılar açmanıza olanak sağlamaktadır.

Almanyada Lisans

Almanya’da lisans  süresi 3,5 yıldır, lisans sonrası sonrası, yüksek lisans programlarına doğrudan, sınavsız başlayabilirsiniz.

Almanya’da üniversite eğitimine giderken aldığınız Schengen vizesi ile Avrupa’nın en güzel ülkelerini gezebilirsiniz. Schengen Bölgesi’nde bulunan ülkelere vizenizin geçerli olduğu tarih ve eğitim süreniz boyunca seyahat edebilirsiniz.

Almanya’da Üniversite Nasıl Okunur

Almanya üniversite başvuru tarihleri olan 15 Temmuz ve 15 Ocak öncesi Üniversite başvurusunda istenilen belgeler  başvuru yapılacak üniversiteye teslim edilir.

Almanyada Üniversite Şartları;

Almanyada okumak için Almanya’da eğitim almak istediğiniz bölümü Türkiye’de herhangi bir üniversitede kazanmış olmanız yeterli. Almanya üniversite başvuru için öğrenciler Türkiye`de 4 yıllık bir lisans programına (A.Ö.F. dahil) yerleşerek Almanya`da üniversite okuma imkanına sahip olabilir.

Türkiye’deki üniversite ara sınıf öğrencileri (A.Ö.F. 2. Sınıfı bitirenler dahil) , 2 yıllık ön lisans mezunları ve Türkiye’de en az 2 yıl bir yüksek öğrenim programında eğitim almış öğrenciler üniversite eğitimlerine Almanya’da devam edebilirler.

Almanya Üniversite Şartlı Kabul ;

Almanca yeterliliği olmadan Almanya’daki üniversitelere başvuru yapılıp bölümle ilgili kriterleri sağladığınıza dair onay  belgeniz Almanya üniversitelerine şartlı kabul edildiğinizi gösterir. Genellikle şartı; yeterli dil seviyesine ulaşmanızdır. Direkt kabulünüz ise ancak Almanca dil belgesini sağladığınızda olur. Almanca dil kursunu Almanya’da devlet üniversitesi bünyesinde ve ya özle bir Almanca kursunda yaklaşık 1 yıl kurs gördükten sonra üniversitelerde DSH veya TestDaF sınavını geçerek sağlayabilirsiniz. Bu sınavlar C1 seviyesindeki donanımla verilebilir. Almanca kurslar bu seviyeye yaklaşık 9-10 ayda getirir. Şartlı kabul aldıktan sonra varsa üniversitenin dil kursunda veya DSH hazırlık kursu sunan özel bir eğitim kurumuna kayıt yaptırabilirsiniz.

Almanya’da Üniversite

Almanyada üniversite nasıl okunur

Almanyada Üniversite Şartları >>

Almanyada Dil Hazırlık Eğitimi >>

Almanyada Üniversite Okumak >>

Almanyada Lisans Tamamlamak >>

Almanya Üniversiteleri

Almanya Üniversite başvuru

Almanya Üniversiteleri

Aachen Teknik Üniversitesi – RWTH Aachen University

Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi – FH Aachen

Bayreuth University

Berlin Teknik Üniversitesi

Almanyada Üniversite

Tercih ve niteliklerinize uygun Alman üniversiteleri ile ilgili  Almanya Üniversiteleri başvuru  yapılması, Almanya konaklama ayarlanması, Almanya vize danışmanlığı yapılması, vizeyi aldıktan sonra uçak biletinizin ayarlanması, dilerseniz karşılama organize edilmesi gibi işlemler için  profesyonel Almanya üniversite danışmanlık hizmeti almak için DER Almanya eğitim danışmanlığı ile  irtibat kurabilirsiniz.