Almanya’da Üniversite Şartları


Almanya'da Üniversite Şartları

Almanya’da Üniversite Şartları

Almanya’da Üniversite Şartları; Almanya’da eğitim almak ve istediğiniz bölümde okuyabilmeniz için Türkiye’de aynı bölümü herhangi bir üniversitede kazanmış olmanız yeterli. Almanya üniversite başvuru için öğrenciler Türkiye`de 4 yıllık bir lisans programına (A.Ö.F. dahil) yerleşerek Almanya`da üniversite okuma imkanına sahip olabilir.

Türkiye’deki üniversite ara sınıf öğrencileri (A.Ö.F. 2. Sınıfı bitirenler dahil) , 2 yıllık ön lisans mezunları ve Türkiye’de en az 2 yıl bir yüksek öğrenim programında eğitim almış öğrenciler üniversite eğitimlerine Almanya’da devam edebilirler.

Almanya’da üniversite eğitim dili Almanca olduğu için Almanca dil yeterlilik sınavı TestDaf veya DSH sınavları ile yeterliliklerini kanıtlaması gerekir. Bu sınavlar C1 seviyesinde Almancaya ulaşarak verilebilir.  Almanca kurslar bu seviyeye yaklaşık 9-10 ayda getirir. Almanya’da okumak için dil sınavı dışında Almanya Üniversite sınavı uygulanmaz yani Almanya’da üniversite okumak için Almanya’da Üniversite kazanmak gerekmez, Türkiye’de aynı bölümü herhangi bir üniversitede kazanmış olmanız yeterlidir.

Almanya Üniversite Fiyatları; Almanya’daki üniversitelerin büyük çoğunluğu devlet tarafından finanse edilmektedir. Okula göre değişkenlik gösteren senelik harç sistemi ile üniversite eğitimi alabiliyorsunuz. Almanya’da üniversite fiyatları dönemlik 150 Euro ile 500 Euro arasında değişmektedir.

Almanya’da Üniversite Eğitimi >> 

Almanya’da Dil Hazırlık Eğitimi >>

Almanya’da Üniversite Okumak >>

Almanya’da Lisans Tamamlamak >>

Almanya Üniversiteleri

Almanya Üniversite başvuru

 

Tercih ve niteliklerinize uygun Alman üniversiteleri ile ilgili Almanya Üniversitesi başvuru yapılması, konaklamanızın ayarlanması, vize işlemlerinizin eksiksiz şekilde yapılması, vizeyi aldıktan sonra uçak biletinizin ayarlanması, dilerseniz karşılama organize edilmesi gibi işlemler için  profesyonel danışmanlık hizmeti almak için DER yurtdışı eğitim danışmanlık ile  irtibat kurabilirsiniz. Almanya’da Üniversite Şartları konusunda danışmanımızdan ayrıntılı bilgi alın.