Amerika Dil Okulları


Amerika Birleşik Devletleri George Washington tarafından 1783 yılında kurulan bir devletler birliğidir. 13 Eyaletin birleşmesi ile kurulan ABD’ye sonradan diğer eyaletlerin de eklenmesi birlikte bayrakta eyalet başına bir yıldız temsil etmektedir. 50 Eyalet ve 1 Federal bölgeden oluşan ABD dünyanın en ileri ekonomisine ve teknolojisine sahip olarak nitelendiriliyor. Resmi dili İngilizce olan ülkede dünyanın pek çok ülkesinden gelen insanların yaşadığı kozmopolit bir ülke.

Amerika Birleşik Devletleri ormanları, çölleri, dağları, yüksek düzlükleri ve verimli ovaları ile çeşitli özellikleri bulunan dünyanın en büyük ülkelerinden biridir. Amerika kıtası üzerinde bulunan Amerika Birleşik Devletleri; doğuda Atlas Okyanusundan batıda Büyük Okyanus’a kadar 4.500 km genişliğinde. Kuzey sınırını Kanada, güneyde ise Meksika körfezi ile çevirilmektedir. Alaska ve Hawai’yi de içine alan ABD nin 9 milyon kilometrekareden fazla yüz ölçümü vardır. Alaska, Kanada’nın kuzeybatısındadır. Hawai ise, Büyük Okyanusta yer alır.  Alaska 50 eyaletin içinde yüz ölçümü en fazla olanıdır. Ülkenin güney tarafında bulunan Teksas ikinci gelmektedir. Teksas başlı başına Fransa dan büyüktür. Alaska ise Teksas tan iki kat daha geniştir ve 1800’lü yıllarda Rusya’dan satın alınmıştır.

Alaska ve Hawai yi de içine alan ABD nin 9 milyon kilometrekareden fazla yüzölçümü vardır. Alaska, Kanada nın kuzeybatısındadır. Hawai ise, Büyük Okyanusda olup, kıta üzerindeki ABD nden 3.200 kilometre uzaklıktadır. Alaska 50 eyaletin içinde yüzölçümü en fazla olanıdır. Ülkenin güney tarafında bulunan Teksas ikinci gelmektedir. Teksas başlı başına Fransa dan büyüktür. Alaska ise Teksas tan iki kat daha geniştir.