Avusturya’da Yüksek Lisans

Avusturyada Yüksek lisans, ekonomik  ve kalitesi yüksek Avusturya üniversiteleri ile yurtdışında master yapmak isteyen  adaylara mükemmel bir eğitim fırsatı sunuyor; Avusturya’da master sadece akademik eğitim ve vizyonunuzu geliştirmekle kalmayacak; Kişisel gelişiminize, dünyaya bakış açınıza, farklı kültürler tanımanıza, yabancı bir dili çok iyi derecede konuşmanıza ve iş hayatında prestijli bir kariyer edinmenize  fırsat olur!

Avusturyada Yüksek Lisans Yapmak

Avusturya’da master eğitimi iş ve kişisel yaşamınızda sizi on binlerce rakibinizin önüne geçirerek, görünür, cazip ve tercih edilir hale getirir. Avusturyada master yapmak Türkiye’de yüksek lisans eğitimi maliyetleriyle mümkün!

Avusturya, Avrupa’nın kültür ve sanat başkenti olması ile birlikte defalarca dünyanın en yaşanılası şehri seçilen Viyana ve Viyana Üniversiteleri nin kalitesiyle en çok tercih edilen yurtdışı yüksek lisans destinasyonlarındandır.

Avusturya master fırsatı ile Avrupa genelinde en yaygın olarak konuşulan dil olan Almancayı çok iyi derecede öğrenerek, uluslararası öğrenci ortamında aynı zamanda İngilizce pratiği imkanıyla, Avusturya’daki eğitim sürecini çok verimli değerlendirirseniz her iki dile de hakim olarak mezun olabilirsiniz. Ayrıca farklı ülkelerden meslektaşlarınız ile bilgi alış verişinde bulunacaksınız.

Avusturya yüksek lisans eğitimi süresince uygulamalı laboratuvar imkanları ile  teorik ve pratik eğitimi bir arada alacaksınız.

Avusturyada yüksek lisans maliyeti birçok Avrupa ve Dünya ülkesine göre ücretsiz denilecek kadar azdır. Avusturya yüksek lisans ücretleri  yıllık 1500 Eur dur.

Avusturyada yüksek lisans ve çalışma mümkündür. Avusturya’da lisans ve  Avusturya yüksek lisans öğrencilerinin eğitimleri süresince haftada 20 saat part-time çalışma hakkı vardır. Ayrıca Avusturyada yüksek lisans yapanlar, Avusturya’da master eğitimi sonrası 2 yıl tam zamanlı ve profesyonel olarak master yaptığını alanda çalışabilir. Yüksek lisans süresince ve ya Avusturya yüksek lisans sonrası çalışmak  eğitim maliyetinizi geri kazanmak ve Avrupa Birliğinde kariyer için fırsat sunar.

 

Avusturya  Yüksek Lisans Şartları

Avusturya master şartları, lisans mezunu her öğrencinin sağlayabildiği şartlardır, en önemli kriter mezun olduğunuz lisans bölü ile aynı alandaki yüksek lisansa  başvurusu yapılması. Avusturya master başvuru için son dönem güncel ALES puanınızın en az 55 olması gerekiyor. Buna ek bazı Avusturya Üniversiteleri, Avusturya’da yüksek lisans şartı olarak Türkiye`deki her hangi bir üniversitede Yüksek Lisansa kabul edilmiş ve yüksek lisans yapma hakkına sahip olduğunuza dair bir belgeye istemektedir. Avusturya yüksek lisans not ortalaması olarak kabul için bir kriter istemez, önemli olan lisans mezunu olmanız ve Ales 55 almanızdır, ayrıca bazı Avusturya üniversiteleri  istisnai olarak Avusturya master eğitimi için Türkiye’de yüksek lisansa a kabul edildiğinizi belgelemenizi  ister.

Avusturya yüksek lisans burs imkanları da mevcut. Avusturyada ücretiz yüksek lisans için burs alabilirsiniz. Avusturya master bursu için belli kriterler aranmaktadır. Yurtdışı master bursu ve ya Avusturya yüksek lisans bursları için yaş aralığı, burs verilecek bölümler, not ortalaması, burs miktarı ve süresi  yurtdışı burs, hibe ve yardım veren kurum tarafından belirlenir. En önemli  yurtdışı burs kriteri yüksek not ortalamasıdır. GPA 4 üzerinden 3 ve üzeri.  Ayrıca Yurt dışında eğitim gören Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerine KYK tarafından geri ödemeli olarak öğrenim kredisi verilmektedir. Avusturyada yüksek lisans fiyatları nı ödeyerek Avusturya’da üniversiteye kesin kaydınızı yaptırıp öğrenci belgenizi aldıktan sonra kredi için resmi başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

Avusturyada Yüksek Lisans Ücretleri

Avusturya yüksek lisans fiyatları dönemlik 750 Eur civarındadır. Avusturyada yüksek lisans maliyeti; aylık yaşam gideri olarak; yeme-içme, konaklama, ulaşım giderleri vb. yaklaşık 600 – 900 Euro civarındadır.

Avusturyada Yüksek Lisans Bölümleri

Avusturya Makine yüksek lisans, Avusturyada psikoloji master, Avusturya’da İşletme master gibi bölümler en popüler olanlardır. Avusturya yüksek lisans bölümleri için bazı örnekler; Bölge Çalışmaları, Edebiyat, Kültür Calışmaları, Tarih, İngiliz Etütleri, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat, Biyomedikal mühendislik, Kimya ve Malzeme Mühendisliği, Telekomünikasyon, Farmakoloji, Psikoloji, Sağlık Çalışmaları, Ekonomi Bilimi, Environmental Management, International Development, Medya, Uluslararası İlişkiler, Astronomi, Biyoloji, Doğal Coğrafya, Fizik, Genel Fen, Bilimleri, Kimya, Matematik, Spor Bilimi, Yaşam Bilimleri, Yer Bilimleri, Çevre Bilimleri, Muhasebe, Pazarlama, Ulaşım ve Lojistik, Yönetim, İşletme Araştırmaları  vb.

Avusturyada İngilizce master imkanı da mevcuttur. Almanca eğitim dışında tamamen İngilizce olarak okutulan bölümler de vardır. Avusturya’da İngilizce yüksek lisans bölümler için lisans diploması, transkript ve Ales sonuç belgesine ek olarak TOEFL veya IELTS sınav skoru da gerekmektedir.

Avusturyada mba programları da mevcuttur, daha çok Avusturya Özel üniversiteleri bünyesindedir. Webster Viyana Özel Universitesi ve Modul University bünyesinde MBA programları kabul için iş tecrübesi istemektedir ve yıllık harç ücretleri  10.000 Eur civarındadır.

Avusturya Üniversiteleri

Avusturya Yüksek Lisans Bölümleri

Viyana Üniversitesi >>

Viyana Teknik Üniversitesi >>

Viyana Ekonomi Üniversitesi >>

Viyana Ziraat Üniversitesi

Viyana Tıp Üniversitesi

Graz karl Franzes Üniversitesi

Graz Teknik Üniversitesi

Salzburg Üniversitesi

Linz Johannes Kepler Üniversitesi

Innsbruck Leopold Franzes Üniversitesi

Leoben Üniversitesi

Klagenfurt Üniversitesi

Avusturyada Yüksek Lisans

Tercih ve niteliklerinize uygun Avusturya üniversiteleri ile ilgili Avusturya yüksek lisans başvuru yapılması, Avusturya konaklamanızın ayarlanması, Avusturya vize işlemlerinizin eksiksiz şekilde yapılması, Avusturya vizesi alındıktan sonra uçak biletinizin ayarlanması, dilerseniz Avusturya karşılama organize edilmesi gibi işlemler için  profesyonel Avusturya yüksek lisans danışmanlık hizmeti almak için DER Avusturya yurtdışı eğitim danışmanlığı ile  irtibat kurabilirsiniz.