YURTDIŞINDA SERTİFİKA VE DİPLOMA PROGRAMLARI

Yurtdışı sertifika programları, yurtdışında yüksek lisans eğitimi için yeterli zamanı olmayan ya da yurtdışı yüksek lisans için gerekli şartları sağlayamayan adaylar için büyük fırsat!

Yurtdışı sertifika kursları; kısa sürede meslek edinip, iş hayatına atılmak isteyen ve ya üniversiteyi bitirdikten sonra  farklı bir branşta eğitimini kısa sürede tamamlamak isteyen adaylar içindir. Ve ya iş tecrübesine sahip olup bunu yurtdışında pekiştirmek isteyen adaylar için de pratiğe yönelik yurtdışı programlarıdır.

Yurtdışında sertifika eğitim süresi 3 ay ile 1,5 yıl arasında değişmektedir, başvuru şartları ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Yurtdışında sertifika için iyi seviyede dil bilmek gerekir. Yurtdışı diploma programlarının en büyük avantajı; Esnek başlangıç tarihleri ile birlikte Yurtdışında sertifika programları fiyatlarının daha az maliyetli olmasıdır. Ayrıca eğitim süresinin daha kısa ve olmasıdır. Ayrıca; Sertifika veya diploma programları master eğitimindeki gibi teorik akademik eğitime değil pratik eğitime ağırlık vermektedir

Yurtdışı diploma programları; yurtdışı hukuk sertifika programları, işletme, pazarlama, muhasebe, finans, insan kaynakları, bankacılık, turizm otelcilik, proje yönetimi, moda tasarım, bilgi teknolojileri vb konulardadır. Kısa süreli ve uzmanlaşmaya yöneliktir. Bu programlarda dersler öğretim görevlileri ve de  ilgili alanda uzmanlaşmış şirket profesyonelleri tarafından verilir. Bu da yurtdışı sertifika programı na katılanlara teorik eğitimin yanı sıra iş ortamında yaşanabilen  problemleri ve ihtiyaçları görme ve pratik olarak çözüm üretim imkanı sağlar. Programa katılmak için dil seviyeniz yeterli değil ise öncelikli yurtdışı dil kursu organize ederek yeterli seviyeye gelebilir ve ardından yurtdışı sertifika programına başlayabilirsiniz.

Yurtdışı Sertifika Programları

Yurtdışı sertifika programları fiyatları, yurtdışı diploma programları alternatifleri ve yurtdışı sertifika programları ücretleri için yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti almak için DER yurtdışı eğitim danışmanlığı ile  irtibat kurabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.