Viyana Üniversitesi


Viyana Üniversitesi

Viyana Üniversitesi 1365 yılında kurulmuştur, ana binası, şehrin merkezindeki tarihi üniversite binasıdır. Şehir merkezinde bulunan ana binaya hemen önünden geçen metro, tramvay ve otobüslerle ulaşım sağlanır. Üniversitede 130  farklı ülkeden yaklaşık 92 bin öğrenci eğitim almaktadır. Yaklaşık 27.000 i uluslararası öğrencidir. Üniversite; Siyaset Bilimi, Ekonomi, Hukuk, Enformatik, Eczacılık, Tarih, İlahiyat, Filoloji, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji, Matematik, Fizik, Kimya, Coğrafya, Astronomi, Mütercim Tercümanlık, Moleküler Biyoloji gibi alanların yer aldığı 178 bölümde, 6.700 öğretim üyesi ile eğitim vermektedir.

Viyana Üniversitesi yaz ve kış dönemlerinde kayıt açar. Üniversitede kredi ve dönem sistemi vardır. Dönem başları yeni öğrenim yılı gibidir.

Üniversite Kütüphanesi Avusturya’nın en büyük kütüphanesidir. Ayrıca Almanca konuşulan ülkelerin en eski kütüphanesidir.  6,5 milyon kitap mevcudu vardır; bütün üniversite öğrencileri ücretsiz faydalanabilir.

Viyana, Avusturya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Avusturya’nın 9 eyaletinden yüz ölçümü bakımından en küçüğüdür. Yaklaşık 1.705.000 kişilik nüfusuyla Avusturya’nın en kalabalık kentidir. Nüfus bakımından Viyana Avrupa Birliği’nin en büyük onuncu şehridir.

 

 

Viyana Üniversitesi Bölümleri >>

Avusturyada Üniversite >>

Avusturyada Yüksek Lisans  >>

Avusturya Üniversiteleri >>
Avusturya Üniversite Fiyatları >>

 

Tercih ve niteliklerinize uygun Viyana üniversiteleri ile ilgili Viyana üniversiteleri başvuru yapılması, Avusturya konaklama ayarlanması, Avusturya vize danışmanlık işlemlerinizin yapılması, Avusturya vizesi alındıktan sonra uçak biletinizin ayarlanması, dilerseniz Avusturya karşılama organize edilmesi gibi işlemler için  profesyonel Avusturya eğitim danışmanlığıhizmeti almak için DER Avusturya yurtdışı eğitim danışmanlığı ile  irtibat kurabilirsiniz.