Viyana Teknik Üniversitesi


Viyana Teknik Üniversitesi

Viyana Teknik Üniversitesi, TU Wien, 1815 yılında kurulmuştur. Avrupa’nın en iyi 10 teknik üniversitesinden biridir. Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında  199. sıradadır.  Avusturya’nın en büyük bilimsel ve teknik araştırma öğrenim kurumunun olmasının yanında tüm dünyaca tanınan, uluslararası platformdaki yeri oldukça güçlü olan bir üniversitedir.

Teknik Üniversite, tartışmaların olabileceği,  görüşlerin dile açık bir akademik kurumdur.  Herkesin farklı bireysel felsefelere ve yaklaşımlara sahip olmasına rağmen, Üniversitedeki personel,  yönetim personeli ve öğrencilerin hepsi açık fikirliliği ve hoşgörüyü teşvik eder.

TU Wien, öğretim içeriği araştırmaya dayanmaktadır. TU Wien, temel ve uygulamalı araştırma ve araştırma odaklı öğretmeyi en üst düzeyde birleştirir.  Bilgileri ve güçlü ilişkileri sayesinde mezunlar, bilgi ve teknolojilerin topluma ve ekonomiye aktarılmasına katkıda bulunur.

Viyana Teknik Üniversitesi yüksek lisans ve Viyana Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Şartları hakkında bilgiye Avusturya’da Yüksek Lisans linkinden ulaşabilirsiniz.

Dünyaca ünlü firmalar, Üniversitenin teknik donanımı, deney ve araştırma imkanları sayesinde, Teknik Üniversite ile iş birliği halindedir. 2004 yılında kurulan TU Kariyer Merkezi sayesinde, mezunların iş bulması oldukça kolaylaşmıştır.

 

Viyana Teknik Üniversitesi Bölümleri >>

Avusturyada Üniversite >>

Avusturyada Yüksek Lisans  >>

Avusturya Üniversiteleri >>
Avusturya Üniversite Fiyatları >>

 

Tercih ve niteliklerinize uygun Viyana üniversiteleri ile ilgili Viyanada üniversite okumak için  lisans başvuru yapılması, Avusturya konaklama ayarlanması, Avusturya vize danışmanlık işlemlerinizin yapılması, Avusturya vizesi alındıktan sonra uçak biletinizin ayarlanması, dilerseniz Avusturya karşılama organize edilmesi gibi işlemler için  profesyonel Avusturya eğitim danışmanlığı hizmeti almak için DER Avusturya yurtdışı eğitim danışmanlığı ile  irtibat kurabilirsiniz.