Viyana Ekonomi Üniversitesi


viyana ekonomi üniversitesi

Viyana Ekonomi Üniversitesi

Viyana Ekonomi Üniversitesi  Modern kampüsü ile Viyana’nın ikinci bölgesinde yer almaktadır. 1898 yılında kurulmuştur. Dünya Ticaret Üniversitesi olan ismi 1975’te Wirtschaftsuniversität Wien (WU, Viyana Ekonomi ve İşletme Üniversitesi) olarak yeniden adlandırıldı.

Kampüsün merkezi olan Kütüphane ve Öğrenme Merkezi çevresinde kümelenmiş 6 bina kompleksinden oluşmaktadır. Kampüs, en son teknolojiye sahip ekipmanlarla, Avusturya’nın en büyük işletme ve ekonomi kütüphanesine sahiptir. Bağımsız çalışma alanları ve geniş  boyutlu bilgisayar laboratuvarlarıyla modern konferans salonlarına sahiptir. Üniversite Kampüsü 35.000 m² alana sahiptir.

22.000 öğrenciye sahiptir.  Uluslararası öğrenciler, WU’nun toplam öğrenci nüfusunun% 27’sini oluşturur. 2300 öğretim üyesi ve personele sahiptir.

Dünyanın en iyi üniversiteleri QS  ve Şangay Dünya Üniversitelerinin Akademik Sıralamasında 101- 138 . en iyi üniversiteler arasındadır.

 

Viyana Ekonomi Üniversitesi Bölümleri >>

Avusturyada Üniversite >>

Avusturyada Yüksek Lisans  >>

Avusturya Üniversiteleri >>
Avusturya Üniversite Fiyatları >>

 

Tercih ve niteliklerinize uygun Viyana üniversiteleri ile ilgili Viyana üniversiteleri başvuru yapılması, Avusturya konaklama ayarlanması, Avusturya vize danışmanlık işlemlerinizin yapılması, Avusturya vizesi alındıktan sonra uçak biletinizin ayarlanması, dilerseniz Avusturya karşılama organize edilmesi gibi işlemler için  profesyonel Avusturya eğitim danışmanlığıhizmeti almak için DER Avusturya yurtdışı eğitim danışmanlığı ile  irtibat kurabilirsiniz.