Almanya’da Lisans Tamamlamak


ALMANYA’DA LİSANS TAMAMLAMA

Ön lisans mezunuysanız ve eğitiminizi lisans derecesine tamamlamak istiyorsanız  hiçbir sınav engeli olmadan prestijli Alman Üniversitelerinin sunduğu imkandan faydalanın, Almanya’da Lisans tamamlamak için harekete geçin!

Almanya’da lisans tamamlamak için 2 yıllık ön lisans mezunu olarak diplomanızı aldığınızda başvuru yapılabilir. Türkiye’de bitirdiğiniz ön lisans bölümüne ya da benzer bir bölüme devam ederek lisans eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. MYO Mezunu olmanız yeterli, DGS veya farklı bir sınava girmenize gerek yok. Almanya üniversiteleri’nin son başvuru trarihleri 15 Temmuz ve 15 Ocaktır.  Almanca yeterliliğiniz yoksa öncelikle Almanca dil kursu almanız gerekir, dil yeterliliğine ulaştıktan sonra DSH veya TESTdaf sınavında başarı göstererek Almanya’da üniversite eğitimi başlayabilir. Almanyada lisans eğitimine başladığınızda  Türkiye’de almış oldugunuz derslerin belirli bir kısmı sayılır, içerik ve kredi farklarından dolayı bütün dersleri saydırmak mümkün değildir.

Almanya yatay geçiş

Almanya’da Lisans tamamlamak

Türkiye’de 4 yıllık bir lisans programında okuyan öğrenci için geçiş de yapılabilir. Türkiye’de yarıda bırakmış olduğunuz eğitimin devamı şeklinde bir geçis yapmanız pek mümkün değildir. Derslerin belirli bir kısmı sayılır, içerik ve kredi farklarından dolayı bütün dersleri saydıramazsınız.

Almanya’da çoğu üniversite ücretsizdir; Almanya’da üniversite ücretleri dönemlik 150 Euro ile 500 Euro arasında değişmektedir. Aylık yeme-içme, konaklama, ulaşım giderleri ise yaklaşık 700 – 900 Euro civarındadır.

 

 

Alamanya’da Lisans Eğitimi >>

Almanya’da Dil Hazırlık Eğitimi >>

Almanya’da Üniversite Okumak >>

Almanya’da Üniversite Şartları >>

Almanya Üniversiteleri >>

Almanya Üniversite başvuru

 

Tercih ve niteliklerinize uygun Alman üniversiteleri ile ilgili Almanya Lisans tamamlama ve ya Almanya Lisans Yatay Geçiş başvurunuzun yapılması, konaklamanızın ayarlanması, vize işlemlerinizin eksiksiz şekilde yapılması, vizeyi aldıktan sonra uçak biletinizin ayarlanması, dilerseniz karşılama organize edilmesi gibi işlemler için  profesyonel danışmanlık hizmeti almak için DER yurtdışı eğitim danışmanlık ile  irtibat kurabilirsiniz