Budapeşte Film Akademisi


Budapeşte Fil Akademisi

Hem aday öğrenciler hem de endüstri işverenlerinin artan talebini karşılamak için, Budapeşte Film Akademisi ve Eötvös Loránd Üniversitesi, Macaristan’da dinamik bir uluslararası film akademisi kurdu ve hem İngilizce hem de Macarca’da sinema kursları ve pratik eğitim sundu.

Film endüstrisinin her alanında usta olan ve hem Avrupa hem de Amerika Birleşik Devletleri’nde başarılı olacak donanıma sahip yeni nesil geniş fikirli film yapımcıları üretmeyi hedefliyoruz.

Yaklaşımımız film yapımcılığını sadece bir sanat biçimi olarak değil, küresel bir işletme olarak da öğretmektir Bu nedenle, müfredatın büyük bir kısmı nasıl fon toplanacağına, ortakların dahil edileceğine ve uluslararası ortak yapımların yaratılmasına – yani, film endüstrisinde başarılı bir kariyerin nasıl kurulacağına ve geliştirileceğine odaklanmaktadır.

Kapsamlı, pratik ve film iş eğitimi

• Çeşitli çalışma alanlarının sadece birbirine dayanmakla kalmayıp aynı zamanda tek bir karmaşık işlemle bağlandığı, bir bütün olarak görülen film süreci olan çeşitli ve çok yönlü film yapım sürecini sunmak. Sistemin tamamında bir anlayış ne kadar derinleşirse, kişinin o alandaki o kadar verimli olanı o kadar etkili olur. Teoriler pratik eğitim ile gerçeğe dönüştürülecek.

• Eğlence işletmesi olarak film: ekonomik ve piyasa faktörleri. Ticari bir vizyona sahip olmanın önemi.

Yönetim, Fakülte, Danışmanlar

• BFA’nın kurucusu Jenő Hódi, New York’taki Columbia Üniversitesi’nde okudu, ABD’de uzun yıllar çalıştı ve Amerikan ve uluslararası film endüstrisi konusundaki geniş bilgisini BFA’nın öğrencilerine aktarmayı hedefliyor.

• Fakülte üyeleri, akademik olarak eğitilmiş öğretmenlerin ve uluslararası film camiasının önde gelen temsilcileri olan başarılı, ödüllü film yapımcılarının optimal bir karışımıdır. Öğrencilerimiz ve mezunlarımız için harika bir öğrenme ve ağ kaynağı olarak hizmet ederler.

• Mentorlarımız muazzam mesleki deneyime sahip ve
en yetenekli ve yetenekli öğrencilerimize kapsamlı destek veriyor.

Budapeşte Film Akademisi ve Eötvös Lorand Üniversitesi Program Ücretleri

Bölüm (İngilizce) Sömestr Yıllık Eğitim Harcı
  1. Eğitimini bir AKTS (ECTS) olarak saydırmak istemeyenler, sadece Budapeşte Film Akademisi Sertifikası almak isteyenler sadece 7.960 Euro öderler.
  2. AKTS isteyenler için 1 yıllık akademi ücreti 9.950 Euro’dur.
  3. Denklik isteyen öğrenciler Budapeşte Film Akademisi’ne 7.960 Euro, ELTE’ye BA ya da MA ücretini ödeyerek iki okula da kayıt olurlar, mezun olunca hem Budapeşte Film Akademisi’nin hem de ELTE’nin diplomasını alırlar.
    Başvuru Ücreti: 100 Euro’dur.
Budapeşte Film Akademisi 6 € 7.960
ELTE Film Studies BA Minor (Lisans eğitimi değildir, ELTE’de herhangi bir bölüme kaydolduktan sonra alınabilir) 4 € 1,600
ELTE Film Studies MA 4 € 1,800
Dersler
Screenwriting / Senaristlik
Directing / Yönetmenlik
Cinematography / Sinematografi (Sinema Çekim Sanatı)
Creative Producing-Line Producing / Yapımcılık
Editing – Sound Recording / Kurgu – Ses Mühendisliği
Film Analysis from the filmmaker’s point of view / Sinemacının Gözünden Film Analizi
Introduction to the world of visual effects and 3D/ 3D ve Görsel Efektler Dünyasına Giriş

**** Bu ücretler Danışmanlık hizmet ücreti değildir. Belirtilen ücretler bilgilendirme amaçlı olarak sunulmakta olup, üniversitenin web sitesinden alınmıştır. Üniversiteler bu ücretlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bilgilerde farklılık olması durumunda üniversitenin resmi web sitesindeki güncel ücretler esas alınacaktır.