Corvinus Üniversitesi


Üniversite, yüksek öğrenim, eğitim ve araştırma için harika bir kurumdur. Neredeyse yüz yıllık bir geleneğe ve her zaman yenilenmeye yönelik fırsatlara bir göz atmak suretiyle, öğrencilerimize yararlı ve önemli bilgiler sağladığımızdan emin olmak için çok çalışıyoruz ve böylece onları iş gücü piyasasında ve kişisel olarak başarılı olmaları için hazırlıyoruz. ve topluluk hayatı. Amacımız Macaristan, Avrupa ve dünya için ilginç ve önemli bir araştırma bütünü oluşturmak ve ortak hedeflerimizin ilerlemesine katkıda bulunmaktır.

Üniversite, üniversitenin orijinal fikrine sadık kalmaktadır: özgür insanları eğitmeyi amaçlıyoruz. Bilginin evrenselliğine inanıyoruz ve bu düşüncenin tartışmanın ortaya çıkardığı farklılıkları tanımaya dayanıyor.

Üniversite profesörler, öğrenciler, araştırmacılar ve idari personel topluluğudur. Olağanüstü başarının ancak başkalarıyla işbirliği içinde, bir toplulukta gerçekleşebileceğine inanıyoruz.

Budapeşte Corvinus Üniversitesi sizleri programlarına yabancı dilde ziyaret eden uluslararası öğrenciler topluluğuna katılmaya davet ediyor ya da sadece bir sömestr veya bir yılını dersleriniz için kredi toplamak üzere harcamak için davet ediyor.

Umarız ülke hakkında bilgi edindikten ve ülke, şehir, üniversite ve yabancı dillerde sunulan programlarla ilgili bir resim elde ettikten sonra, Macaristan’ın Budapeşte Corvinus Üniversitesi’nde öğrenim görmeye değer olduğunu fark edersiniz.

Ülke ve insanlar

Macaristan 1100 yıldır ufak tefek ancak Avrupa’nın kalbinde önemsiz bir ülke oldu. Hint-Avrupa dillerinin denizinde bir ada olan kendi dili vardır. Bin yıllık tarih boyunca inişli çıkışlı, bilinen ve heyecan verici olaylarla dolu bir geçmişi var. Komşu ülkelerden farklı halk sanatı ve Macar mutfağının unutulmaz lezzetlerini içeren kendi geleneğine sahiptir. Asla solmayan icatlar, elektrik motoru, karbüratör, C vitamini, bilgisayar, hologram, vb. Dünyayı, dünyanın gelişimine büyük ölçüde katkıda bulunan Macar halkının yetenekleri ve yenilikçi düşünceleri hakkında ikna etti.

Şehir

Macaristan 2004 yılında AB’ye girdiğinden, Orta Doğu Avrupa bölgesi giderek daha önemli hale geliyor. Uluslararası şirketler bu ülkelerde tecrübeli mezunlar arıyor. Ayrıca, Budapeşte bu itici ve büyüyen ülke olan sadece Macaristan’ın kalbi değil aynı zamanda Orta Doğu Avrupa’nın merkezindedir. Seyahat, ticaret, iş ve çok daha fazlası için iyi bir başlangıç ​​noktası. Budapeşte, yurtdışında bir veya daha fazla dönem geçirmek, uluslararası öğrencilerin yaşamını deneyimlemek ve gelecekteki kariyerinizde başarılı olmak için değerli bilgiler kazanmak için eğlenceli bir yerdir.

Üniversite

Budapeşte Corvinus Üniversitesi, Macaristan ve aynı zamanda bölgede kendi türünün en iyi kurumu oldu ve hala da öyle. Bugün hem eğitim hem de araştırma alanlarında uluslararası kabul görmüş bir kurumdur. İşletme, ekonomi, kamu yönetimi, sosyal bilimler ve uluslararası ilişkiler alanlarında üç fakülte ile faaliyet göstermek

Corvinus Üniversitesinin Bölümleri ve Eğitim Ücreti

Bölüm (İngilizce) & Son Başvuru Tarihi Sömestr Yıllık Eğitim Harcı
Başvuru Ücreti (Hazırlık Programı) € 370
HAZIRLIK PROGRAMLARI
İngilizce Hazırlık 2 € 4.300
İngilizce Hazırlık (15 Ocak – 15 Temmuz) 1 € 2.620
LİSANS PROGRAMLARI (Bazı bölümlerde 1 dönem zorunlu staj uygulaması vardır.)
International Business (Uluslararası İşletme) – 31 Mayıs 7 € 5.800
Business and Management (İşletme ve Yönetim) – 31 Mayıs 7 € 5.800
Applied Economics (Uygulamalı İktisat) – 15 Nisan 7 € 4.380
Communication and Media (İletişim ve Medya) – 20 Nisan 7 € 4.600
International Relations (Uluslararası İlişkiler) – 20 Nisan 7 € 4.600
Sociology (Sosyoloji) – 20 Nisan 7 € 4.600
MASTER PROGRAMLARI
Business Information Technology (İşletme Teknolojisi) 30 Nisan 4 € 6.600
Communication and Media Science (İletişim ve Medya Bilimleri) 30 Mayıs 4 € 4.600
Business Administration (MBA full-time) – 10 Temmuz 4 € 6.400
Economic Analysis (Ekonomi Analizi) 30 Nisan 4 € 5.000
Public Policy And Management 30 Nisan 4 € 4380
Regional And Environmental Economics 30 Mayıs 4 € 4.600
International Economy and Business Uluslararası İktisat ve İşletme) – 30 Mayıs 4 € 4.900
Sociology 30 Mayıs 4 € 4.600
Marketing – 30 Nisan 4 € 6.600
International Relations (Uluslararası İlişkiler) – 30 Mayıs 4 € 4.600