Did Berlin Dil Okulu


Almanya Dil Okulları

Berlin Dil Okulları

Did Berlin Dil Okulu ‘nun felsefesi isminden de anlaşılıyor. did’in kelime açılımı deutsch in deutschland’tır (Almanca’yı Almanya’da öğrenmeyi ifade eder.) Did Dil Okulu  1970 yılında kurulmuştur. 40 yıldan fazla bir süredir hizmet veren  Did Dil Kursu Almanca en kolay Almanya’da bizimle öğrenilir! sloganı ile yoluna devam etmektedir. Did deutsch-institut ‘u seçerek sadece Almanca’yı değil, Alman kültürünü, gündelik hayatı ve iş yaşamını da öğretmek amaçlanır. Did ile  Berlin’de Almanca öğrenmek aynı zamanda Almanya’yı keşfetmek için iyi bir fırsattır.

Did Dil Okulu en güçlü yönünü sadece Almanca’ya odaklamak olduğunun altını çiziyor! Çünkü diğer dil kurslardan farklı yönünü ilgisiz faaliyetlerle zaman harcamak yerine dilin öğrenilmesi ve kullanılması konusuna verilen önemi vurguluyor. Hem ülkeyi tanıtmanın hem de kültürü tanıtmanın Almanca’nın öğrenilmesindeki katkıyı önemli bulan Did Berlin faaliyetlerini buna göre planlıyor. Did  deutschinstitut olarak Alman Dili Cemiyeti (Gesellschaft für deutsche Sprache – GfdS) tarafından tanınmakta ve EAQUALS’ın üyesi aynı zamanda. Bunun yanı sıra her yıl 5.000’in üzerinde öğrencisi ile  dünya çapında Almanca’yı öğreten en büyük ve en tanınmış kuruluşlardan biri.

did-berlin-dil-okulu
Did Berlin Dil Kursu Önemli Bilgiler
Did Berlin Dil Kursu Kuruluş Yılı 1990
Did Berlin Dil Kursu Öğrenci Kapasitesi 300
Did Berlin Dil Kursu Sınıf Sayısı 15
Did Berlin Dil Kursu En Küçük Yaş 17
Did Berlin Dil Kursu Sınıftaki Öğrenci Sayısı Max: 15
Did Berlin Dil Kursu Olanaklar Geniş çatı terası, bilgisayar odası, öğrenci salonu, DVD ve kitaplardan oluşan kütüphane, interaktif yazı tahtası, ücretsiz kablosuz internet erişimi.
Did Berlin Dil Kursu Sosyal Aktiviteler şehir turları, spor ve kültürel etkinlikler, yürüyüşler, konserler, festivaller, haftasonu gezileri, tarihi yerlere geziler, müze ziyaretleri, spor etkinlikleri, sinema ve tiyatrolara geziler.
Did Berlin Dil Kursu Konaklama Seçenekleri Aile yanı, öğrenci yurdu, otel
Did Berlin Dil Kursu Ulaşım Süreleri Okul şehir merkezinde yar almaktadır. cafe, bar, şehir kütüphanesi, restoran, alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir.

Berlin'de Konaklama

Konaklama

Berlin’de kişisel tercihlerinize göre birçok konaklama olanağından birini seçebilirsiniz. Örneğin, aile yanında kalıp Almancanızı ders dışında devamlı olarak geliştirmek mi istiyorsunuz? Öyleyse, kahvaltı dâhil veya yarım pansiyon aile konaklamalarından birini seçin. Öte yandan, kendinize özel bir oda isterseniz yine bir aile yanında alabilirsiniz ve ihtiyaçlarınızdan kendiniz sorumlu olursunuz. Eğer Berlin’de bağımsız biçimde yaşamak istiyorsanız otel veya gençlik oteli seçenekleri size uygun olacaktır.

Bütün zamanların klasiği – Aile Yanında Yaşamak

Bu tür konaklama uzun zamandır çok tutuluyor… Bunun en önemli nedeni şudur: Aile yanında kalmaya karar verirseniz Almanca’yı dersten sonra da öğrenmeye devam edeceksiniz. Bir ailenin yeni üyesi olarak hem çok rahat hem de bireysel biçimde… Ayrıca, sizin farklı bir ana dile sahip bir arkadaşla aynı odayı paylaşmanızı sağlıyoruz. Böylece bütün gün boyunca sadece Almanca konuşma fırsatına sahip olacaksınız. Tabii, isterseniz ek bir ücret vererek tek kişilik bir odada kalabilirsiniz. Banyo ve mutfağı yanında kaldığınız aileyle paylaşacaksınız. Öte yandan, ailenizin geleneksel çocuklu ailelerden olması zorunlu değildir. Dilerseniz, çocuksuz çiftlerin veya yalnız yaşayan yaşlı çiftlerin yanında kalmanızı sağlayabiliriz.

Konaklama Ücretleri | Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih

Konaklama Ücretleri
Hafta Bazlı Ücretler
Aile yanında
Kahvaltılı Çift Kişilik Oda
180,- €
Yarım Pansiyonlu
220,- €
Single room with breakfast
205,- €
Single room with half-board
260,- €
Yüksek Sezon Ek Ücreti / Hafta
01.07.2018 – 25.08.2018
20,- €
23.12.2018 – 05.01.2019
100,- €

Gençlik Oteli!

Almanya’da kendi dilediğiniz gibi mi yaşamak istiyorsunuz? Yani kendi evinizdeki gibi mi? Öyleyse, bağımsızlığınızı tam anlamıyla yaşamak için did deutsch-institut’taki diğer öğrencilerle birlikte bir gençlik otelinde kalmayı seçmelisiniz. Ancak, bu konaklama imkanından yararlanmak için 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir.

Konaklama Ücretleri

/// Duşlu ve banyolu tek veya çift kişilik odalar
/// yatak çarşafları ve havlular

/// TV, Kablosuz LAN (Wi-Fi)Bina genelinde
/// Lobide Bilgisayar Terminalleri
/// Açık büfe kahvaltı dahil
/// Berlin ve Frankfurt’taki ortak mutfak
/// Çamaşır makinesi ve kurutucu (ekstra şarj)
/// 24 saat resepsiyon
/// Varış: Pazar kursu başlamadan önce | Check-in: 15:00
/// Gidiş: Cumartesi günü son kurs gününden sonra | Check-Out: 10:00

Haftalık Fiyatlar
Tek kişilik oda ve kahvaltı
270,- €
İlave gecelik ekstra ücret
45,- €
Kahvaltı ile Çift kişilik oda *
200,- €
Ekstra Gece *
35,- €

Berlin

Federal Almanya’nın başkenti. 1989 yılına kadar Berlin duvarı Kenti, ülkeyi hatta Avrupa’yı ikiye ayırıyordu. 1989 yılında duvarın yıkılması ile birlikte Berlin Avrupa’nın en hızlı gelişen başkenti oldu.  Parlamento Binasıyla (Reichstag) , modern butikleri, Prenzlauer Berg’deki restore edilmiş arka bahçeleri, Soykırım Anıtı (Holocaust- Mahnmal), Potsdamer Meydanı (Potsdamer Platz), Müzeler Adası (Museumsinsel), Alexanderplatz sadece birkaç dakika uzaklıkta. Televizyon kulesinden (Fernsehturm) sonra Berlin Belediye Binasını (Berliner Rathaus) ve Müzeler Adasını (Museumsinsel) göreceksiniz. Berlin Katedraline, Devlet Opera Binasına ve Humbold Üniversitesine bakın,  Brandenburg Kapısı (Brandenburger Tor), Kültürler Evi (Haus der Kulturen). Sonraki durak Tiergarten, Bellevue Sarayı (Schloss Bellevue) ve Zafer Anıtı (Siegessäule). ve daha pek çok yer Berlin’de eğitim sırasında göreceğiniz yerler arasında. Üstelik 2 Euro gibi bir ücretle pek çok yeri görmeniz mümkün.

Almanya Avrupa’nın en önemli ekonomisi, her yıl bütçe fazlası veren ülkede en önemli yatırım daima ve en önce eğitim. Burada kendinize pek çok şey katacak, dil eğitimi ile birlikte yoğun kültür deneyimi yaşayacaksınız.

Kurslar

Standart Kurslar
Kurs Türü Standart Kurslar
Yaş Grubu 17 yaştan itibaren
Kurs İçeriği Genel Almanca
Kurs Yerleri Berlin | Frankfurt | Hamburg | Münih
Kurs Süresi 1- 48 Hafta
Kurs Tarihleri Bir Senelik | Her pazartesi
Kurs Basamakları Bütün Basamaklar | Başlangıç dâhil
Zaman Çizelgesi 9.00 -12.30 veya 14.45 – 18.00
Dersler 45 Dakikalık 20 Ders + Bireysel Öğrenme Merkezi
Katılımcılar 10 – 12 Öğrenci | maks. 15 öğrenci
Öğrenme Materyali dahil değil
Faaliyet programı Haftada iki kez | Hafta sonu gezileri
Konaklama Aile yanı | Gençlik Oteli | Özel Oda

Kurs Tanımı

Almanca bilginizi arttırmak ve bunun yanı sıra Almanya’yı en iyi biçimde tanımak mı istiyorsunuz? Cevabınız evetse, Standart kurslar sizin için en uygun olanıdır! Haftada 20 saatlik derste gramer eğitimine ve günlük dildeki kelimeleri öğrenmeye odaklanacaksınız. Kurstan sonra yeni öğrendiğiniz bilgileri kendi başınıza pekiştirmek ve çeşitli gezilerle Almanya’yı keşfetmek için yeterince zamanınız olacak. Ayrıca, Standart kurslar sizi did deutsch-institut’da yapılan dil sınavlarına yoğun biçimde hazırlayacaktır. Amacınızın bir sınavı geçmek veya tatilinizi değerlendirmek olması fark etmez. Standart kurslar her durumda Almanca öğrenmede başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Kurs İçeriği

Standart kurslar dil yapılarını öğrenmeye ve faal biçimde kullanmaya odaklanırlar. Böylece dersler daha çok alıştırma odaklıdır; peki, bu tam olarak ne demektir? Öğretmeniniz size Almanca öğrenmede aktif bir rol verecektir, sizi ve kurs arkadaşlarınızı derse tam olarak dâhil edecektir. Yerinizde pasif biçimde oturup sadece öğretmenin anlattıklarını dinlemenizi istemiyoruz! Öğretmeniniz size her şeyi net biçimde açıklayarak dil öğreniminize yardımcı olacaktır; böylece gramer kurallarını ve yapılarını kendi başınıza ve bağımsız olarak öğrenmenizi ve geliştirmenizi sağlayacaktır; çünkü sadece öğrendiklerinizi aktif biçimde anladığınızda onları kalıcı biçimde içselleştirebilirsiniz!

Standart kursta Alman dili günlük yaşamdaki durumlar bağlamında öğretilecektir. Esasen dili günlük, mesleki durumlar ve üniversite eğitimi bağlamında öğreneceksiniz. Sonuç olarak, belirlenmiş somut bir hedefe yönelik çalışıyorsunuz ve en başından itibaren o hedefe odaklanmak istiyorsunuz. Standart kursların bu özelliği sayesinde Alman diline ve kültürüne, ülkeye ve insanlarına yakınlaşmanız için gereken dil bilimsel temele kısa süre içinde sahip olacaksınız. Ve bu modern hayatın bütün öğretici yaklaşımları için geçerli olacaktır; çünkü modern öğretici yaklaşımımız dinlemeye, okumaya, konuşmaya ve yazmaya odaklanmaktadır.

Zaman Çizelgesi

Standart kurs Almanya’yı hafta sonları keşfetmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçimdir. Kurs konularının üzerinden kendi başlarına geçmek isteyen katılımcılar Standart kursu seçmeliler; çünkü bu kurs her gün öğlen 12:30’da biter. Standart kurs Pazartesi’den Cuma’ya kadar her gün yapılır ve ilk ders sabah 9.00’da başlar. Sabah 10:30 ve 11:00 arası teneffüs verilir; böylece cafede yeni arkadaşlarınızla muhabbet edip veya e-maillerinizi kontrol edip rahatlamak için yeterince zamanınız olacaktır. Bazen, özellikle yaz aylarında, enstitü tam olarak dolu olduğunda, derslerimiz öğleden sonraları 1:00 ve 6:00 arası yapılabilir. Sonuçta, sabahları geç saatlere kadar uyuma fırsatınız olacaktır!

Başlama Tarihleri

Almanca bilgisi olan katılımcılar her Pazartesi kurs başlayabilirler. Almanca bilgisi olmayan katılımcılar başlama tarihlerini tabloda bulabilirler.

Kurs Ücretleri

Kurs Ücretine Dâhil Olanlar: 

/// Kurstan önce yerleştirme testi
/// Kişisel değerlendirme için görüşme
/// 20 derslik Standart kurs
/// Standart Kurs Sertifikası
/// Haftada 2 faaliyet (Giriş / Gezi ücreti dâhil değil)
/// Hafta sonu gezileri (Giriş / Gezi ücreti dâhil değil)
/// Üniversite Danışma Hizmeti

Yoğun Kurslar
Kurs Türü Yoğun Kurslar
Yaş Grubu 17 yaştan itibaren
Kurs İçeriği Genel Almanca | Sınava Hazırlık
Kurs Yerleri Berlin | Frankfurt | Hamburg | Münih
Kurs Süresi 1- 48 Hafta
Kurs Tarihleri Bir Senelik | Her pazartesi
Kurs Basamakları Bütün Basamaklar | Başlangıç dâhil
Zaman Çizelgesi 9.00 -14.30 veya 13.00 – 18.00
Dersler 45 Dakikalık 24 Ders + Bireysel Öğrenme Merkezi
Katılımcılar 10 – 12 Öğrenci | maks. 15 öğrenci
Öğrenme Materyali dahil değil
Faaliyet programı Haftada iki kez | Hafta sonu gezileri
Konaklama Aile yanı | Gençlik Oteli | Özel Oda

Kurs Tanımı

Amacınız Alman dilini öğrenme konusunda hızlı biçimde ilerleme kaydetmek ise haftada 24 ders saatiyle Yoğun kurs yoğun dil öğrenimi için en iyi seçimdir. Bu kursun Standart kurslardan farkı politika, kültür ve ekonomi alanlarından güncel metinlerle çalışma imkânı sağlamasıdır. Böylece, iletişim becerilerinizi daha yoğun biçimde geliştireceksiniz. Sınıfta öğrendiğiniz bilgi ve dil becerileri haftada iki kez öğleden sonraları yapılan özel derslerle pekiştireceksiniz. Bu nedenle, bir dil sınavına hazırlanmak istiyorsanız Yoğun kurslar en iyi seçimdir. Hızlı ve yoğun biçimde öğrenmek istiyorsanız veya bir diploma sınavını geçmek istiyorsanız kesinlikle Yoğun kursu seçmelisiniz.

Kurs İçeriği

Yoğun kurs Standart kurstan farklı olarak politika, kültür ve bilimden güncel konularla çalışma imkânı sağlar. Böylece 4 dil becerisi olan dinleme, okuma, konuşma ve yazma sadece kitapla sınırlı kalarak geliştirilmeyecek, öğretmenleriniz özel seçtikleri ek materyallerle bu becerilerinizi destekleyecektir. Ünlü bir alman sanatçının veya politikacının doğum günü mü? Berlin’den siyasetle ilgili yeni haberler mi var? Yoğun kursta en son haberleri ve ilginç olayları sınıfta tartışacaksınız ve güncel konular programın bir parçası haline gelecektir. Kısacası hem Almanca öğrenecek hem de en son gelişmeler hakkında tam olarak bilgi alacaksınız!

Yoğun kurs 24 dersten oluşmaktadır. Salı ve Perşembe günü öğleden sonraları 2 saat ders yapılacaktır. Sabah derslerinde çoğunlukla ders kitaplarıyla çalışırken öğleden sonraları yoğun iletişimsel eğitim imkânına sahip olacaksınız. Öğretmenlerimiz bütün katılımcıların faal biçimde derse katılmalarına, birbirleriyle iletişim kurmalarına ve tartışmalarına olanak tanıyacak. Böyle canlı bir ortamda Alman dilini zorluk çekmeden öğrenebilirsiniz. Karışık gramer yapılarını bile alıştırmalar ve yaratıcı biçimde kullanım yoluyla kolayca anlayacaksınız. Ve tabii, öğleden sonraki dersleri dil sınavlarına hazırlık için de kullanacağız.

Zaman Çizelgesi

Haftada 24 saatlik dersle Yoğun kurs Standart kursla karşılaştırıldığında %20 daha fazla ders almak anlamına gelir; ancak yine de öğleden sonraları özel faaliyetler için yeterince zamanınız olacaktır. Öğleden sonraki 2 ders her zaman Salı ve Perşembe günleri 13:00 ve 14.30 saatleri arasında yapılır. Çarşamba günleri ise Bireysel Öğrenme Merkezine gitme fırsatından yararlanabilirsiniz. Burada öğretmenleriniz ödevlerinizde size yardımcı olacaklar ve Almanca grameriyle ilgili her türlü sorunuzu tam anlamıyla yanıtlayacaklardır. Bireysel Öğrenme Merkezi için giriş ücreti ödemeyeceksiniz! Bazen, özellikle enstitü en son kapasiteyle çalışırken önceden bildirilecek şekilde 14:45 – 18.00 saatleri arasında öğleden sonra dersleri de sunuyoruz.

Başlama Tarihleri

Almanca bilgisi olan katılımcılar her Pazartesi kurs başlayabilirler. Almanca bilgisi olmayan katılımcılar başlama tarihlerini tabloda bulabilirler.

2018 Berlin Frankfurt Hamburg Münih
Ekim 01 / 29 01 / 29 01 / 29 01 / 29
Kasım
Aralık
2019 Berlin Frankfurt Hamburg Münih
Ocak 07 07 07 07
Şubat 04 04 04 04
Mart 04 04 04 04
Nisan 01 01 01 01
Mayıs 06 06 06 06
Haziran 03 03 03 03
Temmuz 01 / 15 01 01 01 / 15
Ağustos 05 05 05 05
Eylül 02 02 02 02
Ekim 07 07 07 07
Kasım 04 04 04 04
Aralık

Kurs Ücretleri

Kurs Ücretine Dâhil Olanlar: 

– Kurstan önce yerleştirme testi
– Kişisel değerlendirme için görüşme
– 24 derslik Yoğun kurs
– Yoğun Kurs Sertifikası
– Haftada 2 faaliyet (Giriş / Gezi ücreti dâhil değil)
– Hafta sonu gezileri (Giriş / Gezi ücreti dâhil değil)
– Üniversite Danışma Hizmeti

Hızlandırılmış Kurslar
Kurs Türü Hızlandırılmış Kurslar
Yaş Grubu 17 yaştan itibaren
Kurs İçeriği Genel Almanca | Uzmanlık Almancası
Kurs Yerleri Berlin | Frankfurt | Hamburg | Münih
Kurs Süresi 1- 48 Hafta
Kurs Tarihleri Bir Senelik | Her pazartesi
Kurs Basamakları Bütün Basamaklar | Başlangıç dâhil
Zaman Çizelgesi 9.00 -14.30 veya 13.00 – 18.00
Dersler 45 Dakikalık 20 Ders + Bireysel Öğrenme Merkezi
Katılımcılar 10 – 12 Öğrenci | maks. 15 öğrenci
Öğrenme Materyali dahil değil
Faaliyet programı Haftada iki kez | Hafta sonu gezileri
Konaklama Aile yanı | Gençlik Oteli | Özel Oda

Kurs Tanımı

Almanca bilginizi en hızlı biçimde arttırmak ve öğrenme hedeflerinize mümkün olan en kısa zamanda ulaşmak mı istiyorsunuz? Bu durumda size kesinlikle Hızlandırılmış kurslarımızı tavsiye ederiz. Bu kursun Standart ve Yoğun kurslarımızdan farkı Hızlandırılmış kursların haftada 28 ders saatiyle kişisel ihtiyaçlarınıza en iyi biçimde karşılık verebilmesidir. Belirli alıştırmaları tekrarlamak mı istiyorsunuz? Özel terimler ve konular hakkında sorularınız mı var? Veya dinleme becerinizi en iyi düzeye çıkarmak mı istiyorsunuz? Hızlandırılmış kurslar haftada iki kez size doğrudan ve bireysel olarak kursun içeriğiyle ilgili karar verme fırsatı verecektir.

Kurs İçeriği

Hızlandırılmış kurs Almanca’yı çok hızlı biçimde öğrenmek ve onu geliştirmek için en iyi fırsattır. Özellikle Almanya’da kısa süre kalmayı düşünüyorsanız bu kursa giderek diğer kurslara göre daha kısa zamanda daha çok öğrenebilirsiniz. Bu hiç de şaşırtıcı değildir. Sonuçta, Hızlandırılmış kurs haftada 28 saat dersten oluşur ve sunduğumuz en yoğun kurstur. Hızlandırılmış kursun en önemli özelliği dinamik grup ortamını en yüksek düzeyde bireysel öğrenme esnekliğiyle birleştirmesidir. Diğer bir deyişle, kişisel önerilerinizi ve katkınızı bekliyoruz. Bize sadece ne okumak ve ne öğrenmek istediğinizi veya nerelerde probleminiz olduğunu söylemeniz yeter!

Hızlandırılmış kursta siz ve diğer öğrenciler Standart ve Yoğun kurslara göre daha çok odak noktası olacaksınız; çünkü bu kurs sizin katılımınıza ve katkınıza odaklanacaktır. Eğitim kavramı dili faal biçimde kullanmanızı sağlayarak sizi motive etmeyi amaçlayacaktır. Dili hem normal, günlük durumlarda hem de mesleki bağlamda veya iş ve üniversite bağlamında kullanacaksınız. Öğleden sonraları bireysel taleplerinize ve ihtiyaçlarınıza yoğunlaşacağız. Bunun için ek açıklamalar, uygulamalar ve alıştırmalardan yararlanacağız. Örneğin; İsmin e- halini, edilgen yapıyı ve isteme kipini nasıl kullanmamız gerekiyordu? Bunları öğrenmek için haftada 4 saat zamanınız var!

Zaman Çizelgesi

Hızlandırılmış kurs katılmaya karar verirseniz çok yoğun biçimde çalışacak ve enstitüde daha çok zaman geçireceksiniz. Sonuçta, Almanca öğreniminde hızlı ilerleme kaydetmek istiyorsunuz ve kısa sürede en iyi düzeye gelmek istiyorsunuz! Göreceksiniz. Başarı peşinizden gelecek. Ayrıca, birkaç gün içinde Alman diline nasıl yakınlaştığınızı ve kendinize güvenmeye başladığınızı göreceksiniz. Dersleriniz 14:30’da bitecek. Günün kalan kısmı size ait… Bunu hak ettiniz! Çarşamba günleri Bireysel Öğren me Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Bazen, özellikle yaz aylarında, okul tam kapasiteyle çalıştığı takdirde dersler, önceden haber verilmek koşuluyla, öğleden sonraları 14:45 – 18:00 saatleri arasında yapılabilir.

Başlama Tarihleri

Almanca bilgisi olan katılımcılar her Pazartesi kurs başlayabilirler. Almanca bilgisi olmayan katılımcılar başlama tarihlerini tabloda bulabilirler.

2018 Berlin Frankfurt Hamburg Münih
Ekim 01 / 29 01 / 29 01 / 29 01 / 29
Kasım
Aralık
2019 Berlin Frankfurt Hamburg Münih
Ocak 07 07 07 07
Şubat 04 04 04 04
Mart 04 04 04 04
Nisan 01 01 01 01
Mayıs 06 06 06 06
Haziran 03 03 03 03
Temmuz 01 / 15 01 01 01 / 15
Ağustos 05 05 05 05
Eylül 02 02 02 02
Ekim 07 07 07 07
Kasım 04 04 04 04
Aralık

Kurs Ücretleri

Kurs Ücretine Dâhil Olanlar: 

/// Kurstan önce yerleştirme testi
/// Kişisel değerlendirme için görüşme
/// 28 derslik Hızlandırılmış kurs
/// Hızlandırılmış Kurs Sertifikası
/// Haftada 2 faaliyet (Giriş / Gezi ücreti dâhil değil)
/// Hafta sonu gezileri (Giriş / Gezi ücreti dâhil değil)
/// Üniversite Danışma Hizmeti

Kurs Niteliği
Standart Kurslar
 Yoğun Kurslar
Hızlandırılmış Kurslar
Bireysel Kurslar
Haftalık Ders
Hafta20 Ders
Hafta24 Ders
Hafta28 Ders
DanışmandanBilgi Alınız
Hafta
Ücret
Ücret
Ücret
Ücret
1 Hafta
200,- €
250,- €
300,- €
—,- €
2 Hafta
380,- €
460,- €
580,- €
—,- €
3 Hafta
560,- €
670,- €
860,- €
—,- €
4 Hafta
740,- €
880,- €
1.140,- €
—,- €
5 Hafta
920,- €
1090,- €
1.420,- €
—,- €
6 Hafta
1.100,- €
1.300,- €
1.700,- €
—,- €
7 Hafta
1.280,- €
1.510,- €
1.980,- €
—,- €
8 Hafta
1.460,- €
1.720,- €
2.260,- €
—,- €
9 – 48 Hafta
+ 90,- €
+ 140,- €
+ 200,- €
+ —,- €
12 Hafta
1.820,- €
2.280,- €
3.060,- €
—,- €
16 Hafta
2.180,- €
2.840,- €
3.860,- €
—,- €
20 Hafta
2.540,- €
3.400,- €
4.660,- €
—,- €
24 Hafta
2.900,- €
3.960,- €
5.460,- €
—,- €
48 Hafta
4.700,- €
7.320,- €
10.260,- €
—,- €
Yüksek Sezon Ek Ücreti / Hafta (01.07. – 23.08.19)
35,- €
35,- €
35,- €
—,- €
Öğleden Sonra Kursları
Kurs Türü Öğleden Sonra Kursları
Bu kurs yalınzca önceden ayırtılabilir!
Yaş Grubu 17 yaştan itibaren
Kurs İçeriği Genel Almanca
Kurs Yerleri Berlin | Frankfurt | Münih
Kurs Süresi 1- 24 Hafta
Kurs Tarihleri Yıl boyunca | Her Salı
Kurs Basamakları Bütün Basamaklar | Başlangıç dâhil
Zaman Çizelgesi salı, perşembe | 13.00 – 14.30
Dersler 45 Dakikalık 4 Ders
Katılımcılar 3 – 12 Öğrenci | maks. 15 öğrenci
Öğrenme Materyali
Faaliyet programı
Konaklama

Kurs Tanımı

Bu kurs öncelikle Almanca dil bilgisinin kullanımına ve geliştirilmesine yöneliktir. Haftanın iki gününde ikişer dersten (toplam dört ders) oluşur ve derslerde kelime bilgisi ve gramer yapıları gibi konular üzerinde durulur. Dersler ödev ve bireysel öğrenme yöntemleriyle desteklenecektir. Belirli bir ders kitabı kullanılmayacağı için öğretmenler öğrencilerin somut ihtiyaçlarına göre dersi esnek biçimde yönlendirir ve içeriğini şekillendirir. Tabii, ek olarak Politika, Külütür ve Ekonomiden güncel konular derse dahil edilir ve tartışılır.

Başlama Tarihleri

Almanca bilgisi olan katılımcılar her Salı kurs başlayabilirler. Almanca bilgisi olmayan katılımcılar başlama tarihlerini tabloda bulabilirler.

Berlin Frankfurt Münih
Ocak 03.01 03.01 03.01
Şubat 14.02 03.02
Mart 07.03
Nisan 04.04 04.04
Mayıs 30.05 09.05 30.05
Haziran 13.06
Temmuz 04.07 04.07 04.07
Ağustos 08.08 08.08 01.08
Eylül 05.09 05.09
Ekim 03.10 03. | 31.10 31.10
Kasım 14.11
Aralık

Kurs Ücretleri

Kurs Ücretine Dâhil Olanlar: 

/// Ek Kayıt Ücreti Yoktur
/// Bitirilen basamağı ayrıntıyla açıklayan katılım sertifikası
/// Haftada 4 saat öğleden sonra kursu

Hafta
Ücret
1 Hafta
30,- €
2 Hafta
60,- €
3 Hafta
90,- €
4 Hafta
120,- €
5 Hafta
150,- €
6 Hafta
180,- €
7 Hafta
210,- €
8 Hafta
240,- €
9 – 24 Hafta
+ 25,- €
Akşam Kursları:
Kurs Türü Akşam Kursu
Yaş Grubu 17 yaştan itibaren
Kurs İçeriği Genel Almanca
Kurs Yeri Berlin | Frankfurt | Münih
Kurs Süresi 4 – 12 Hafta
Kurs Tarihleri Talebe göre
 
Kurs Basamakları Başlangıçtan İleri Seviyeye Kadar
Zaman Çizelgesi Salı, Perşembe | 18.00 – 19.30
Dersler Haftada 45 dakikalık 4 ders
Katılımcılar 3 – 12 Katılımcı

Kurs İçeriği

Akşam Kurslarımız Almanca bilgisini arttırmak, iyileştirmek veya en iyi düzeye getirmek isteyenlere yöneliktir. Kurs İçeriği katılımcıların isteklerine ve problemlerine göre şekillenecektir. Böylece, daha en başından kursun içeriğini belirleme fırsatınız olacaktır. Gereken Almanca bilgisine sahip kişilerin devam eden bir kursa katılmaları her zaman mümkündür. Lütfen son kayıt tarihlerine dikkat edin! Kurslar en az üç kişinin katılımıyla açılır.

Daha fazla bilgi

info@derdanismanlik.com

Kurs Ücreti

Kurs Ücretine Dahil Olanlar:

/// Ek Kayıt Ücreti Yoktur
/// Kurs bitiminde sertifika

Hafta
Ücret
1 Hafta
30,- €
2 Hafta
60,- €
3 Hafta
90,- €
4 Hafta
120,- €
5 Hafta
150,- €
6 Hafta
180,- €
7 Hafta
210,- €
8 Hafta
240,- €
9 Hafta
270,- €
10 Hafta
300,- €
11 Hafta
330,- €
12 Hafta
360,- €
TestDaF Sınav Kursları
Kurs Türü TestDaF Sınav Kursları
Yaş Grubu 17 yaştan itibaren
Kurs İçeriği TestDaF Sınavına Hazırlık
Kurs Yerleri Berlin | Frankfurt | Münih
Kurs Süresi 4 Hafta
Kurs Tarihleri Tarih ve Ücretlere bakınız.
Kurs Basamakları İleri Basamak (C1 ve C2)
Zaman Çizelgesi dahil değil
Dersler 45 Dakikalık 20 Ders
Katılımcılar 6 – 12 Öğrenci | maks. 15 öğrenci
Öğrenme Materyali dahil değil
Faaliyet programı Haftada iki kez | Hafta sonu gezileri
Konaklama Aile yanı | Gençlik Oteli | Özel Oda

Kurs İçeriği

Bu kurs Almanya’daki üniversitelerde okumak isteyen yabancı adayların Almanca dil yeterliliğini kanıtlamaları için girmek zorunda oldukları TestDaF sınavına hazırlık kursudur. Kurs katılımcıları kapsamlı alıştırmalar yardımıyla dil bilgilerini arttırır ve dil becerilerini geliştirirler. Ayrıca, katılımcılar TestDaF sınav sorularını tanır ve bu sınavı başarıyla geçmeleri için gereken stratejileri öğrenirler.

TestDaF sınavına nerede girebilirim?

Yılda sadece iki kez yapılan DHS sınavından farklı olarak Test- DaF sınavına did deutsch-institut?ta her yıl altı farklı zamanda girme fırsatına sahipsiniz. Böylece Yeterli Almanca Bilginizi kanıtlamanız için gereken TestDaF sınavına bildiğiniz samimi bir ortamda girebilirsiniz. Dolayısıyla, Almanca Dil Kursunu, Test- DaF hazırlık kursunu ve TestDaF sınavını aynı yerde, yani enstitülerimizde bulabilirsiniz! TestDaF hazırlık kursu sınavdan 4 ila 8 hafta önce başlayacaktır. Öte yandan, kurs basamağınızı henüz tamamlamadıysanız TestDaF hazırlık kursunu Standart, Yoğun veya Hızlandırılmış kurslara ek olarak öğleden sonraları alma imkanınız vardır. Sonuçta kurslar birbirini tamamlayıcı niteliktedir.

TestDaF 2018

Kurslarımız bir sonraki TestDaF sınav tarihinden 4 hafta önce başlar.

Kurs Süresi
Son Kayıt Tarihi
Sınav Tarihleri
22.01.18 – 16.02.18
23.01.18
20.02.18
26.03.18 – 20.04.18
28.03.18
26.04.18
23.04.18 – 18.05.18
25.05.18
23.05.18
18.06.18 – 13.07.18
21.06.18
19.07.18
20.08.18 – 14.09.18
23.08.18
20.09.18
15.10.18 – 09.11.18
16.10.18
13.11.18

Kurs Ücretleri

TestDaF Hazırlık Kursu toplam 80 ders saatinden oluşur (4 hafta).

Course price
600 ,- €
Course price in combination with at least two weeks group instruction (Standard, Intensive or Premium Course)
475 ,- €
Course price for bookings directly at the location (also without an additional group instruction)
380 ,- €
+ examination fee
195 ,- €