Did Münih Dil Okulu


Did Münih Dil Okulu

Kursun felsefesi isminden de anlaşılıyor. did’in kelime açılımı deutsch in deutschland’tır (Almanca’yı Almanya’da öğrenmeyi ifade eder.) Şirket 1970 yılında kurulmuştur. 40 yıldan fazla bir süredir hizmet veren kurs Almanca en kolay Almanya’da bizimle öğrenilir! sloganı ile yoluna devam etmektedir. Did deutsch-institut’u seçerek sadece Almanca’yı değil, Alman kültürünü, gündelik hayatı ve iş yaşamını da öğretmek amaçlanır. Did ile  Münih’te Almanca öğrenmek aynı zamanda Almanya’yı keşfetmek için iyi bir fırsattır.

Firma en güçlü yönünü sadece Almanca’ya odaklamak olduğunun altını çiziyor! Çünkü diğer dil kurslardan farklı yönünü ilgisiz faaliyetlerle zaman harcamak yerine dilin öğrenilmesi ve kullanılması konusuna verilen önemi vurguluyor. Hem ülkeyi tanıtmanın hem de kültürü tanıtmanın Almanca’nın öğrenilmesindeki katkıyı önemli bulan Did faaliyetlerini buna göre planlıyor. Did deutschinstitut olarak Alman Dili Cemiyeti (Gesellschaft für deutsche Sprache – GfdS) tarafından tanınmakta ve EAQUALS’ın üyesi aynı zamanda. Bunun yanı sıra her yıl 5.000’in üzerinde öğrencisi ile  dünya çapında Almanca’yı öğreten en büyük ve en tanınmış kuruluşlardan biri.

Kurslar

Standart Kurslar
Kurs Türü Standart Kurslar
Yaş Grubu 17 yaştan itibaren
Kurs İçeriği Genel Almanca
Kurs Yerleri Berlin | Frankfurt | Hamburg | Münih
Kurs Süresi 1- 48 Hafta
Kurs Tarihleri Bir Senelik | Her pazartesi
Kurs Basamakları Bütün Basamaklar | Başlangıç dâhil
Zaman Çizelgesi 9.00 -12.30 veya 14.45 – 18.00
Dersler 45 Dakikalık 20 Ders + Bireysel Öğrenme Merkezi
Katılımcılar 10 – 12 Öğrenci | maks. 15 öğrenci
Öğrenme Materyali dahil değil
Faaliyet programı Haftada iki kez | Hafta sonu gezileri
Konaklama Aile yanı | Gençlik Oteli | Özel Oda

Kurs Tanımı

Almanca bilginizi arttırmak ve bunun yanı sıra Almanya’yı en iyi biçimde tanımak mı istiyorsunuz? Cevabınız evetse, Standart kurslar sizin için en uygun olanıdır! Haftada 20 saatlik derste gramer eğitimine ve günlük dildeki kelimeleri öğrenmeye odaklanacaksınız. Kurstan sonra yeni öğrendiğiniz bilgileri kendi başınıza pekiştirmek ve çeşitli gezilerle Almanya’yı keşfetmek için yeterince zamanınız olacak. Ayrıca, Standart kurslar sizi did deutsch-institut’da yapılan dil sınavlarına yoğun biçimde hazırlayacaktır. Amacınızın bir sınavı geçmek veya tatilinizi değerlendirmek olması fark etmez. Standart kurslar her durumda Almanca öğrenmede başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Kurs İçeriği

Standart kurslarda dil yapısını öğrenmek ve sık biçimde kullanmak  hedeflenir. Derslerde pratik dil kullanımı hedeflenmektedir; bununla amaçlanan hedef ise, öğretmenler size Almanca dil eğitiminde  aktif bir rol verecek, tüm öğrencileri derse aktif olarak dahil edecektir. Yerinizde oturup pasif biçimde sadece öğretmenin anlattıklarını dinlemeniz size katkı sağlamayacaktır! Öğretmenler size en iyi yardımcıdır. her konuyu net olarak açıklayarak dili anlamanızı sağlayacaklardır. Gramer kurallarını ve dil yapılarını böylece rahatça öğrenebilir ve günlük öğrenilen her konuyu pratik yaparak dili günlük yaşantınızda kullanılır hale getirebilirsiniz.

Standart kurs ile Almanca dilini günlük yaşam örnekleri ile öğrendiğinizde sonraki aşamada mesleki ve diğer eğitimleriniz de  rahat kullanabileceksiniz. . Hedef odaklı bir dil eğitimi için geldiyseniz eğer, standart kurslar bu hedefiniz için en iyi alt yapıyı size kazandıracaktır. Alman dili ve kültürü hakkında öğreneceğiniz her ayrıntı, ülkeye ve insanlarına yakınlaşmanız için sizin temel dil bilginize sahip olmanızı sağlar. Modern öğretici yaklaşımımız, okumaya, anlamaya, sormaya, sorgulamaya, yazmaya teşvik edicidir.

Zaman Çizelgesi

Standart kurs aynı zamanda Almanya’yı keşfetmek isteyenler için çok iyi bir seçimdir. Kurs konularını tekrar etmek  isteyen öğrenciler Standart kursu seçerek iyi bir avantaj elde ederler; çünkü kurs her gün öğlen 12:30’da sona erer. Standart kurs Pazartesi’den Cuma gününe kadar her gün yapılmaktadır ve ders sabah 09.00’da başlar. Sabah 10:30 ve 11:00 arası ders arası verilir; arkadaşlarınızla sohbet etmek veya internete girmek için güzel bir ders arası olacaktır .

Başlama Tarihleri

Almanca bilgisi olan katılımcılar her Pazartesi kurs başlayabilirler. Almanca bilgisi olmayan katılımcılar başlama tarihlerini tabloda bulabilirler.

Kurs Ücretleri

Kurs Ücretine Dâhil Olanlar: 

– Kurs öncesi yerleştirme testi
– Kişisel değerlendirme görüşmesi
– 20 ders Standart kurs
– Standart Kurs Sertifikası
– Haftada 2 faaliyet (Giriş / Gezi ücreti dâhil değil)
– Hafta sonu gezileri (Giriş / Gezi ücreti dâhil değil)
– Üniversite Danışmanlık Hizmeti

Yoğun Kurslar
Kurs Türü Yoğun Kurslar
Yaş Grubu 17 yaştan itibaren
Kurs İçeriği Genel Almanca | Sınava Hazırlık
Kurs Yerleri Berlin | Frankfurt | Hamburg | Münih
Kurs Süresi 1- 48 Hafta
Kurs Tarihleri Bir Senelik | Her pazartesi
Kurs Basamakları Bütün Basamaklar | Başlangıç dâhil
Zaman Çizelgesi 9.00 -14.30 veya 13.00 – 18.00
Dersler 45 Dakikalık 24 Ders + Bireysel Öğrenme Merkezi
Katılımcılar 10 – 12 Öğrenci | maks. 15 öğrenci
Öğrenme Materyali dahil değil
Faaliyet programı Haftada iki kez | Hafta sonu gezileri
Konaklama Aile yanı | Gençlik Oteli | Özel Oda

Kurs Tanımı

Amacınız Alman dilini öğrenme konusunda hızlı biçimde ilerleme kaydetmek ise haftada 24 ders saatiyle Yoğun kurs yoğun dil öğrenimi için en iyi seçimdir. Bu kursun Standart kurslardan farkı politika, kültür ve ekonomi alanlarından güncel metinlerle çalışma imkânı sağlamasıdır. Böylece, iletişim becerilerinizi daha yoğun biçimde geliştireceksiniz. Sınıfta öğrendiğiniz bilgi ve dil becerileri haftada iki kez öğleden sonraları yapılan özel derslerle pekiştireceksiniz. Bu nedenle, bir dil sınavına hazırlanmak istiyorsanız Yoğun kurslar en iyi seçimdir. Hızlı ve yoğun biçimde öğrenmek istiyorsanız veya bir diploma sınavını geçmek istiyorsanız kesinlikle Yoğun kursu seçmelisiniz.

Kurs İçeriği

Yoğun kurs Standart kurstan farklı olarak politika, kültür ve bilimden güncel konularla çalışma imkânı sağlar. Böylece 4 dil becerisi olan dinleme, okuma, konuşma ve yazma sadece kitapla sınırlı kalarak geliştirilmeyecek, öğretmenleriniz özel seçtikleri ek materyallerle bu becerilerinizi destekleyecektir. Ünlü bir alman sanatçının veya politikacının doğum günü mü? Berlin’den siyasetle ilgili yeni haberler mi var? Yoğun kursta en son haberleri ve ilginç olayları sınıfta tartışacaksınız ve güncel konular programın bir parçası haline gelecektir. Kısacası hem Almanca öğrenecek hem de en son gelişmeler hakkında tam olarak bilgi alacaksınız!

Yoğun kurs 24 dersten oluşmaktadır. Salı ve Perşembe günü öğleden sonraları 2 saat ders yapılacaktır. Sabah derslerinde çoğunlukla ders kitaplarıyla çalışırken öğleden sonraları yoğun iletişimsel eğitim imkânına sahip olacaksınız. Öğretmenlerimiz bütün katılımcıların faal biçimde derse katılmalarına, birbirleriyle iletişim kurmalarına ve tartışmalarına olanak tanıyacak. Böyle canlı bir ortamda Alman dilini zorluk çekmeden öğrenebilirsiniz. Karışık gramer yapılarını bile alıştırmalar ve yaratıcı biçimde kullanım yoluyla kolayca anlayacaksınız. Ve tabii, öğleden sonraki dersleri dil sınavlarına hazırlık için de kullanacağız.

Zaman Çizelgesi

Haftada 24 saatlik dersle Yoğun kurs Standart kursla karşılaştırıldığında %20 daha fazla ders almak anlamına gelir; ancak yine de öğleden sonraları özel faaliyetler için yeterince zamanınız olacaktır. Öğleden sonraki 2 ders her zaman Salı ve Perşembe günleri 13:00 ve 14.30 saatleri arasında yapılır. Çarşamba günleri ise Bireysel Öğrenme Merkezine gitme fırsatından yararlanabilirsiniz. Burada öğretmenleriniz ödevlerinizde size yardımcı olacaklar ve Almanca grameriyle ilgili her türlü sorunuzu tam anlamıyla yanıtlayacaklardır. Bireysel Öğrenme Merkezi için giriş ücreti ödemeyeceksiniz! Bazen, özellikle enstitü en son kapasiteyle çalışırken önceden bildirilecek şekilde 14:45 – 18.00 saatleri arasında öğleden sonra dersleri de sunuyoruz.

Başlama Tarihleri

Almanca bilgisi olan katılımcılar her Pazartesi kurs başlayabilirler. Almanca bilgisi olmayan katılımcılar başlama tarihlerini tabloda bulabilirler.

2018 Berlin Frankfurt Hamburg Münih
Ekim 01 / 29 01 / 29 01 / 29 01 / 29
Kasım
Aralık
2019 Berlin Frankfurt Hamburg Münih
Ocak 07 07 07 07
Şubat 04 04 04 04
Mart 04 04 04 04
Nisan 01 01 01 01
Mayıs 06 06 06 06
Haziran 03 03 03 03
Temmuz 01 / 15 01 01 01 / 15
Ağustos 05 05 05 05
Eylül 02 02 02 02
Ekim 07 07 07 07
Kasım 04 04 04 04
Aralık

Kurs Ücretleri

Kurs Ücretine Dâhil Olanlar: 

– Kurstan önce yerleştirme testi
– Kişisel değerlendirme için görüşme
– 24 derslik Yoğun kurs
– Yoğun Kurs Sertifikası
– Haftada 2 faaliyet (Giriş / Gezi ücreti dâhil değil)
– Hafta sonu gezileri (Giriş / Gezi ücreti dâhil değil)
– Üniversite Danışma Hizmeti

Münih

Almanya’nın Güneydoğusunu kapsayan Bavyera Eyaletinin başkentidir. Münih Almanya’nın bel kemiği sayılabilecek ekonomik bir misyona sahip bir kent. Bankacılık, yüksek teknolojik ürün geliştirme ve üretimi, otomobil ve makine kimya sektörleri yanı sıra medya ve internet teknolojileri için de önemli bir kenttir.

Sanayi teknoloji ve üretim burada en fazla üretilir olsa da sanat, kültür ve çevreci yaklaşımın en fazla desteklendiği metroplollerden biridir aynı zamanda. 1.5 Milyon gibi az bir nüfusa rağmen 42 tiyatro, 65 adet müzesi, onlarca resim galerisi yer almakta.

Tarihi yapılarıyla moderni en iyi biçimde adapte eden kentlerden biri olan Münih’te Geleneksel ve yeni olanı aynı anda bulmanız mümkün. Eşitlikçi yaklaşım kentte bir yaşam tarzı halinde.

Otomobil denince akla ilk gelen 10 markadan biri olan BMW (Bavyera Motor Fabrikaları) uçak motor üretimi için kurulmuş sonrasında ise otomobil üretimi konusunda da kendini kanıtlamıştı. 100 yılı aşkın bir süredir üretim yapan fabrikanın Münih’te yer alan müzesi her yıl milyonlarca turisti ağırlayan en önemli müzelerden biri.

Kurs Fiyatları

Kurs Niteliği
Standart Kurslar
 Yoğun Kurslar
Hızlandırılmış Kurslar
Bireysel Kurslar
Haftalık Ders
Hafta20 Ders
Hafta24 Ders
Hafta28 Ders
DanışmandanBilgi Alınız
Hafta
Ücret
Ücret
Ücret
Ücret
1 Hafta
200,- €
250,- €
300,- €
—,- €
2 Hafta
380,- €
460,- €
580,- €
—,- €
3 Hafta
560,- €
670,- €
860,- €
—,- €
4 Hafta
740,- €
880,- €
1.140,- €
—,- €
5 Hafta
920,- €
1090,- €
1.420,- €
—,- €
6 Hafta
1.100,- €
1.300,- €
1.700,- €
—,- €
7 Hafta
1.280,- €
1.510,- €
1.980,- €
—,- €
8 Hafta
1.460,- €
1.720,- €
2.260,- €
—,- €
9 – 48 Hafta
+ 90,- €
+ 140,- €
+ 200,- €
+ —,- €
12 Hafta
1.820,- €
2.280,- €
3.060,- €
—,- €
16 Hafta
2.180,- €
2.840,- €
3.860,- €
—,- €
20 Hafta
2.540,- €
3.400,- €
4.660,- €
—,- €
24 Hafta
2.900,- €
3.960,- €
5.460,- €
—,- €
36 Hafta
3.980,- €
5.640,- €
?????,- €
—,- €
44 Hafta
4.700,- €
7.320,- €
10.260,- €
—,- €
Yüksek Sezon Ek Ücreti / Hafta (01.07. – 23.08.19)
35,- €
35,- €
35,- €
—,- €

Münih'te Konaklama

Konaklama

Münih’te kişisel tercihlerinize göre birçok konaklama olanağından birini seçebilirsiniz. Örneğin, aile yanında kalıp Almancanızı ders dışında devamlı olarak geliştirmek mi istiyorsunuz? Öyleyse, kahvaltı dâhil veya yarım pansiyon aile konaklamalarından birini seçin. Öte yandan, kendinize özel bir oda isterseniz yine bir aile yanında alabilirsiniz ve ihtiyaçlarınızdan kendiniz sorumlu olursunuz. Eğer Münih’te bağımsız biçimde yaşamak istiyorsanız otel veya gençlik oteli seçenekleri size uygun olacaktır.

Bütün zamanların klasiği – Aile Yanında Yaşamak

Bu tür konaklama uzun zamandır çok tutuluyor… Bunun en önemli nedeni şudur: Aile yanında kalmaya karar verirseniz Almanca’yı dersten sonra da öğrenmeye devam edeceksiniz. Bir ailenin yeni üyesi olarak hem çok rahat hem de bireysel biçimde… Ayrıca, sizin farklı bir ana dile sahip bir arkadaşla aynı odayı paylaşmanızı sağlıyoruz. Böylece bütün gün boyunca sadece Almanca konuşma fırsatına sahip olacaksınız. Tabii, isterseniz ek bir ücret vererek tek kişilik bir odada kalabilirsiniz. Banyo ve mutfağı yanında kaldığınız aileyle paylaşacaksınız. Öte yandan, ailenizin geleneksel çocuklu ailelerden olması zorunlu değildir. Dilerseniz, çocuksuz çiftlerin veya yalnız yaşayan yaşlı çiftlerin yanında kalmanızı sağlayabiliriz.

Konaklama Ücretleri | Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih

Konaklama Ücretleri
Hafta Bazlı Ücretler
Aile yanında
Kahvaltılı Çift Kişilik Oda
180,- €
Yarım Pansiyonlu
220,- €
Single room with breakfast
205,- €
Single room with half-board
260,- €
Yüksek Sezon Ek Ücreti / Hafta
01.07.2018 – 25.08.2018
20,- €
23.12.2018 – 05.01.2019
100,- €

Gençlik Oteli!

Almanya’da kendi dilediğiniz gibi mi yaşamak istiyorsunuz? Yani kendi evinizdeki gibi mi? Öyleyse, bağımsızlığınızı tam anlamıyla yaşamak için did deutsch-institut’taki diğer öğrencilerle birlikte bir gençlik otelinde kalmayı seçmelisiniz. Ancak, bu konaklama imkanından yararlanmak için 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir.

Konaklama Ücretleri

-Duşlu ve banyolu tek veya çift kişilik odalar
– Yatak çarşafları ve havlular

– TV, Kablosuz LAN (Wi-Fi)Bina genelinde
– Lobide Bilgisayar Terminalleri
– Açık büfe kahvaltı dahil
– Berlin ve Frankfurt’taki ortak mutfak
– Çamaşır makinesi ve kurutucu (ekstra şarj)
– 24 saat resepsiyon
– Varış: Pazar kursu başlamadan önce | Check-in: 15:00
– Gidiş: Cumartesi günü son kurs gününden sonra | Check-Out: 10:00

Haftalık Fiyatlar
Tek kişilik oda ve kahvaltı
270,- €
İlave gecelik ekstra ücret
45,- €
Double room with breakfast *
200,- €
Extranight *
35,- €
Come2gether: 2 students travelling together, price per student or single travelers sharing with international students (only from 01.07.-25.08.2018)