Dunaujvaros Üniversitesi


2000 yılında bağımsız bir yüksek öğrenim kurumu haline geldiğimizde, Dunaújváros ve bölgenin entelektüel inovasyon merkezi nasıl olunacağına dair kesin bir vizyonumuz vardı. Eğitim ve araştırma alanlarımızın genişlemesi, modern bir kurum, Orta Avrupa İnovasyon ve Teknoloji Kampüsü oluşturmak için bu amacın hizmetine sunulmuştur.

misyon

Dunaújváros Üniversitesi’nin ana görevlerinden biri, ülkedeki ve uluslararası mühendislik, bilişim ve ilgili araştırmalar alanında cazip bir mesleki bilgiye sahip bir üniversiteye sahip olmasıdır. Ekonomi, sosyal bilimler ve öğretmen eğitimi konusundaki konumumuzu korumak en az aynı derecede önemlidir. 2014 yılında halihazırda 6 Bsc / BA Lisans ve 5 Yüksek Eğitim Mesleki Yeterlilik, 3 Yüksek Lisans ve 16 uzmanlık dersi bulunmaktadır.

Uluslararası İlişkiler

Dunaújváros Üniversitesi uluslararası bir yüksek öğretim kurumudur. 2006/07 akademik yılında uluslararası bağlantılarımızı ve eğitimlerimizi geliştirmeye başladık, ardından ilk İngilizce dil programımızı başlattık.

Bugün, dünyanın her yerinden, altı temel kursta ve iki yüksek lisansta İngilizce öğrenmek isteyen gençleri ağırlıyoruz. Yabancı öğrencilerimiz dünyanın dört bir yanından 35 ülkeden üniversitemize geliyor. Stipendium Hungaricum Burs Programında, kuruluşundan bu yana ev sahibi bir üniversiteye katılıyoruz ve burslu öğrenci sayımız her geçen yıl artmaktadır.

Dunaújváros Üniversitesi, Erasmus + programı kapsamında Avrupa içinde ve dışında bir çok yüksek öğretim kurumu ile işbirliği yaparak yurtdışında bir ya da iki sömestr boyunca yurtdışında öğrenim görmelerine izin verdi. Aynı zamanda, üniversitemiz yıllar içinde Avrupa içinden ve dışından Erasmus + öğrencileri için popülerlik kazanmaktadır.

Sürekli gelişim

Son on yılda, yaklaşık on milyar gelişme sayesinde uluslararası bir kampüs inşa ettik: şehir merkezindeki ana binamız ve komşu yurtlarımız yeni tesislerimizle gerçek bir çevre yolu oluşturur. Yüksek kaliteli kolejlerimizde, konaklamaya ihtiyaç duyan birinci sınıf öğrencilerimize, üniversite bilişim teknolojileri, internet erişimi ve kablolu TV sağlayan özel banyo birimleri ile hizmet verebiliyoruz. Odalarda buzdolabı, modern mutfaklar ve katlarda çamaşır odası bulunur. Odalarımız ayrıca uluslararası Youth Hostel ağı tarafından sunulmaktadır.

CANLI – ÖĞRENME – KONUŞMA

Eğlence olanakları arasında modern bir kütüphane, konferans odası, öğrenci merkezi, Kampüs Kulübü, fitness merkezi ve spor ve etkinlik salonunun yanı sıra açık hava spor alanları bulunmaktadır. Şehir merkezinde, her şey tek bir yerde!

Kurum

Tarihi Kurumun ana binası, 2006 yılında 50 yıllık mezuniyet toplantısına katılan ilk yüksek lisans derslerinden birinin oybirliği ile kabul edilmesi gibi József Malomsoki tarafından tasarlanmıştır. 1953’ten beri faaliyet gösteren Antal Kerpely Metalurji Ortaokulu’nun ilk direktörü Mihály Avas, 1951 ve 1953 yılları arasında planlarına göre sosyal bir tarzda inşa etti.

Dunaújváros Üniversitesi’ne hoş geldiniz!

Enstitümüzün bağımsızlığı, dinamik gelişimi sayesinde şimdi gelişmiş bir altyapı, son teknoloji laboratuvar ve araştırma geçmişi olan güçlü bir sanayi potansiyeline sahip bir ortamda faaliyet gösteren gururlu bir taşra üniversitedir. Öğrencilerimiz 8 temel ders, 2 yüksek lisans, 1 bölünmemiş öğretmen programı, 4 yüksek öğretim mesleki eğitim kursu ve 6 uzmanlık kursu arasından seçimlerini yapabilir. Biz Macaristan’da taşrada bir üniversitedeyiz, bu yüzden “aile dostu” ifadesi doğru bir anlatım olur. İnsan ilişkileri, dikkat ve her öğrencinin kurum personeline güvenebilmesi yeteneği bizim için önemlidir.

Dunaújváros Üniversitesi’nin temel görevlerinden biri hem ülkede hem de uluslararası alanda teknoloji, BT ve ilgili araştırmalar alanında cazip bir mesleki bilgiye sahip bir üniversiteye sahip olmaktır. Sosyal bilimler ve öğretmen eğitimi alanında en az önemli konumların korunması.

Dil eğitimimiz, çift diploma ve İngilizce dil kurslarımız ve Erasmus, çift diploma ve Avrupa dışı hareketlilik programlarımızla, öğrencilerimize uluslararası çalışma ortamında durma fırsatı sağlayabiliriz.

Küçük bir organizasyondan yararlanarak, proaktif düşünme, esnek ve hızlı karar alma yoluyla müşterilerimizin ihtiyaçlarına, öğrencilerimize ve ekonomik alanımıza uyum sağlayabileceğimize inanıyoruz. Rekabet gücümüzü korumak için, endüstriyel ve kurumsal ilişkilerimizi daha da güçlendirmek için çalışıyoruz. Kurum gelişim planımızda yetişkin eğitimi, çevrim içi eğitim ve mesleki eğitime açılış yeni bir stratejik yön olarak ortaya çıkmaktadır. Güvenilir, işbirliğine dayalı stratejik bir ortak olarak, bölgedeki işletmelerin eğitim ihtiyaçlarına hizmet etmeyi amaçlıyoruz.

Tüm bu çabaların amacı, öğrencilerimize faydalı pratik bilgiler sunmaktır. Üniversitemiz, şehir ve ekonomik işletmeciler arasındaki verimli işbirliği, bölgemizin gelişmesinin anahtarıdır.

Dunaujvaros Üniversitesinin Bölümleri ve Eğitim Ücretleri

Bölümler (İngilizce) Sömestr Yıllık Eğitim Harcı
Hazırlık Sınıfları
Hazırlık (İngilizce + Bölüm Dersleri) (Eylül – Mayıs) 2 4.100 €
Lisans Bölümleri
Business Administration (İşletme) 7 3.950 €
Computer Engineering ( Bilgisayar Müh.) 7 3.950 €
Comunication & Media (İletişim ve Medya) 7 3.950 €
Engineering Business Management (İşletme Mühendisliği) 7 3.950 €
Materials Engineering BSc 8 3.950 €
Mechanical Engineering BSc 8 3.950 €
Yüksek Lisans Bölümleri
Teacher of Engineering 4 4.400 €