Ekonomi ve Kültür Üniversitesi


EKA Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (EKA)

EKA Riga konumunda bulunuyor. Lomonosova Str. 1, bina 5 – cadde, etkinliği yaratıcı, akademik ve profesyonel gelenekleri birleştiren büyük bilim adamının adını almıştır. EKA’nın bugün bulunduğu bina 1909 yılında inşa edilmiştir. Şimdi bina tamamen yenilenmiştir ve teknik donanımı tamamen Avrupa yüksek öğretim kurumlarının standartlarına uygundur.

Lizbon Yüksek Eğitim ile İlgili Yeterliliklerin Tanınması Sözleşmesine göre, EKA tarafından verilen diploma tüm AB ülkelerinde ve dünyanın diğer ülkelerinde tanınmaktadır. Akademik kadro, yerli ve yabancı öğretim görevlilerini içerir.

EKA modern çalışma ortamı sunar – gerçek ve sanal konferans odaları, çok çeşitli kitap ve dergileri bulabileceğiniz modern kütüphane, ses materyalleri, video materyalleri, elektronik veri tabanı ve Rusça, İngilizce, Almanca ve diğer dillerde bilgilendirici Internet kaynakları.

Bazı gerçekler ve tarihler:

  • EKA Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 23 Temmuz 1998’de kuruldu.
  • 8 Şubat 2001’de EKA, Ekonomi ve Kültür Üniversitesi Akreditasyon Belgesini (No. 017) aldı. 16 Kasım 2006’da EKA’ya sürekli akreditasyon verildi.
  • EKA akademik personelinin% 67’si Doktor Derecesi ile öğretim görevlisidir.
  • EKA, Fransa, İtalya, Litvanya, Polonya, Makedonya, Hollanda, Slovenya, İspanya, Türkiye, Almanya ve Macaristan’daki yüksek öğretim kurumlarıyla ERASMUS işbirliği anlaşmaları imzaladı. Her yıl EKA Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ortaklarının listesi yeni ortaklarla genişletildi. Her yıl öğrenciler ve öğretim görevlileri değişim programlarına katılırlar.
  • EKA, Baltık Denizi bölgesinin 14 ülkesinde 160 üniversiteyi bir araya getiren Baltık Üniversitesi Programının bir üyesidir.
  • 2013 yılında Üniversite ilk Fulbright program bilginine ev sahipliği yaptı. Program ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir.
  • EKA, çeşitli Letonya ve uluslararası birliklerin bir üyesidir, örneğin: Letonya Yüksek Eğitim İhracat Birliği, Letonya Bilgi ve İletişim Teknolojileri Derneği, Letonya Özel Üniversiteler Birliği, Letonya İşveren Konfederasyonu, Baltık Yönetimi Geliştirme Derneği.
  • 2019’da EKA, Letonya’daki özel yükseköğretim kurumları arasında U-Multirank derecesinde üst sıralarda yer aldı.

EKA öğrencileri dinamik, yaratıcı ve modern yaşam tarzını seçiyor – üniversiteleriyle aynı! Gelin ve bize katılın, çalışma yıllarınız unutulmaz olacak!

Ekonomi ve Kültür Üniversitesi (EKA) Fiyatları

Başvuru ücreti: 200€

Lisans Bölümleri – BSc (İngilizce) Sömestr Yıllık Eğitim Harcı
Management (Yönetim) 6 € 2.100
Information Technologies (Bilgi Teknolojileri – Programlama) 8 € 2.500
Yüksek Lisans Bölümleri – MSc (İngilizce) Yıl Yıllık Eğitim Harcı
Business Administration MBA ( İşletme Yönetimi MBA) 2 € 2.200