Goethe Institut Münih


Almanya Dil Okulları

Münih Dil Kursları

Goethe Institut Münih kent merkezine çok yakındır. Yaşam dolu olarak tabir edilen Haidhausen bölgesinin tam kalbinde yer alan enstitüye ulaşım çok rahattır. Nymphenburg’ta yer alan konaklama yerine ulaşım 30 dakika gibi bir sürede gerçekleşir. Modern bir donanıma sahip 21 derslik ile multimedya merkezi, WLAN, küçük kafeterya, oturma salonları, konaklama sunulan hizmet ve olanaklar arasındadır.

Goethe-Institut, Federal Almanya Cumhuriyeti’nin tüm dünyada faaliyet gösteren kültür enstitüsüdür. Almanca’nın öğrenilmesini teşvik eden ve uluslararası kültürel işbirliği çalışmalarına katkıda bulunan bir enstitüdür. Almanya’nın kültürel, toplumsal ve siyasi yaşamına ilişkin bilgilerle kapsamlı bir Almanya tablosu ortaya koymak en büyük hedeflerden biridir. Kültür ve eğitim programları kültürler arası diyaloğa katkıda bulunmak amaçlı kültürel ortaklıkları mümkün kılıyor,  ve tüm dünyada mobiliteyi teşvik hedefleniyor.

Goethe-Institut 1950 yılından bu yana Goethe Merkezleri, kültür toplulukları, okuma salonları, dil öğrenim ve sınav merkezlerinden oluşan  altmış yıldan fazla bir süredir pek çok insan için Almanya’yla kurulan ilk temas biziz. Doksandan fazla ülkede önde gelen kurum ve şahsiyetlerle uzun yıllara dayalı işbirliği ülkemize karşı sağlam ve kalıcı bir güven yaratıyor. Almanya ve kültürüyle etkin olarak ilgilenen herkesle ortaklık kuruyor, hiçbir siyasi partiye bağlı olmadan bağımsız bir biçimde çalışan bir topluluktur.

Kuruluş Yılı 1951
Öğrenci Kapasitesi 350
Sınıf Sayısı 21
En Küçük Yaş 17
Sınıftaki Öğrenci Sayısı Max: 15
Olanaklar Öğrenci salonu, bilgisayar odası, geniş içerikli kütüphanesi,ücretsiz, kablosuz internet erişimi.
Sosyal Aktiviteler  Festivaller, tarihi yerlere geziler, müze ziyaretleri, sinama ve tiyatro gezileri, spor aktiviteleri.
Konaklama Seçenekleri Ayrıntılı bilgi talep ediniz.
Ulaşım Süreleri  30 dakika