İngiltere Dil Kursu


İngilizce uluslararası bir dil. Dünyanın her yerinde geçerli. Türkiye’de çalışma hayatım gereği İngilizceye hakim olmam gerekiyordu. Özellikle ihracat yapan bir şirketi yönetirken İngilizce bilmek şarttı.Ama bir türlü işe ara verip Yurtdışına gitmeyi göze alamıyordum. DER Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile görüştükten sonra kararımı kesinleştirdim ve bir an önce İngilizcemi geliştirmek için gidiş hazırlıklarına başladım. Sundukları ve benim aklımda olan okulları inceledik, değerlendirdik ve benim için en uygun programı seçerek yola cıktık.Yurtdışında geçirecek çok fazla zamanım yoktu ve İngilizceyi de kısa sürede öğrenemem gerektiğinden yoğun bir programdı tercihim.Okul işlemlerim ve vize aşamamda titizlikle çalışılarak en kısa sürede gidişim kesinleşti.Açıkçası Evrak hazırlama aşamasında ayrıntıların bu kadar önemli ve  detaylı oluşu zamanım olmadığı için beni zorlamıştı fakat DER Yurtdışı Eğitimin bu konuda hassas davranmasının önemini sonradan fark ettim.Çok teşekkür ederim destekleri için ve hala iletişimde oluşum,her sorunuma en kısa sürede cevap verdikleri için; bu gerçekten çok önemli.

Okula başladığımda ilk günleri yadırgadım çünkü yoğun iş temposundan sonra yine öğrenciydim. Kısa bir süreliğine düşünmem gereken sadece İngilizce, İngiltere’nin Brighton’ un tadını çıkarmak ve eğitimle birlikte tatil yapmak. Okuldaki hocalarımız ve sınıf ortamımız çok eğlenceli. İlk zamanlar sanki hiçbir şey öğrenemiyor ilerleyemiyor gibi hissediyor ve gelişimi sorguluyordum.Zaman geçtikçe farkında varmadan öğreniyormuşum J Anladım ki İngilizce sabır istiyor ve bol pratik.Otelde kalmayı tercih ettim ama sanırım yut ve ya aile yanı konaklama daha avantajlı,insanlarla daha fazla iç içe olup pratik yapma şansınız olur. Brighton’u tercih ettiğim için avantajlıyım, hem sahili görülmeye değer hem de daha güvenli.

İngilizce sizin için sorunsa en kısa sürede en kalıcı şekilde öğrenmek için ertelemeden harekete geçin, eminim artısı çok olacak. Yurt dışı eğitim iyi bir avantaj ….

Özgün Macit, Brighton, Geos