İngiltere Dil Kursu


Londra’da dil eğitimi almaktayım.The-English Studio genel İngilizce sabah kursunda yaklaşık 3 aydır öğrenim görüyorum.Alışmak biraz zaman alıyor, eğitim sistemleri farklı, okul yönetimi her açıdan öğrenci ile ilgileniyor.

Londra soğuk ve gerçekten devamlı  yağmurlu ve yaz mevsimini de burada pek fazla hissetmiyorsun.Gelmeden önce hazırlıklı olmak gerek. Londra çok kozmopolit. Londra’nın merkezinde İngiliz nüfusundan çok yabancı var, tabi Türk oranı da fazla.Arkadaş ortamınızı yabancılardan oluşturmanız gerekir. İngiltere Türkiye ye göre  pahalı ama burada çalıştığınızda alım gücünüz yüksek.Harcamalarınızı Türkiye’deki gibi düşünürseniz üzülebilirsiniz.

Londrada eğlence hayatı nın iyi olması,kuralların kati olması ve uyulması, özellikle şehir trafiği ve toplu taşımanın düzenli olması,İngilizlerin güler yüzlü yaklaşımı Londranın soğuk ve yağmurlu havasında moral oluyor.

İngiltere’ye gelmeyi uzun sureden beri istiyordum ve detaylı olarak araştırma yapıyordum.Her şey için Der Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına teşekkür ederim.Dil okulu kabulümü alıp, her detayı hesaplayıp vize evraklarımı kusursuzca hazırladığı ve hazırlattığı için. Vizemin elimde elimde olması ve şu an İngilterede olmak çok sevindirici sevindirdi.

 

Eren Topbaş , İngiltre