İngiltere’de Dil Kursu


Yurt dışında eğitim almak konusunda attığım ilk adımları hatırlıyorum da kafam ne kadar karışıktı. Ülke konusunda tereddütlerim, dil konusunda tereddütlerim, zaman konusunda tereddütlerim… Çıkar yolu bulmanın en kolay yolu bir eğitim danışmanlığından yardım almak olacaktı. Der Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile tanışmam bu şekilde başladı. O aşamada aldığım en önemli ve en başarılı karardı. Ben buraya bir arkadaşımla beraber geldim. Kendisi başka bir şehirde yaşamasına rağmen Der Yurtdışı Eğitim Danışmanlığını seçti. Kendisinin hiç Bursa’ya gelmesine gerek kalmadan bütün işlemleri sorunsuzca halledildi. Figen Hanım sayesinde baştaki bütün tereddütlerimizin yersiz olduğunu gördük. Bize ülkelerin  avantajları, dezavantajları, getirileri, zorlukları kısaca her şeyi hakkında en ayrıntı bilgilendirme yapıldı. Bütün kararlar alınıp vize görüşmesinden olumlu yanıt gelince Figen Hanım’ın bize ne söylediğini çok iyi hatırlıyorum. Her konuda yanımızda olduğunu herhangi bir sıkıntımız olduğunda sadece söylememizin yeterli olacağını, her şeyiyle ilgileneceğini söylemişti. Ve öylede oldu. Şu anda İngiltere Londra’dayız. Okulumuz ve ailemiz buraya gelmeden önce ayarlandığı gibi. Hiçbir değişikliğe ihtiyaç duymadık.

St. Giles International Dil Okulu Highgate ‘i seçtik. Toplam 6 aylık eğitim dönemimizi; 6 ay Genel İngilizce, son 2 ay Genel İngilizce + İş İngilizcesi şeklinde planladık. Konaklama olarak aile yanını tercih ettik çünkü biz bunun İngilizcemize katkıda bulunacağını düşündük. Nitekim öyle de oldu. Başta ki bütün tereddütlerimiz buraya gelince kayboldu Londra’da yaşamak, insanlarla aynı dili konuşmaya çalışmak gerçekten bir keyif. Burada bulunduğum süre boyunca kendimdeki değişikliği de fark etmeye başladım. Her gün İngilizce konuşmak ve okulunuzun buna katkıları sizin çok daha çabuk yol almanıza yardımcı oluyor. Burada bütün her şeyden memnun olduğumuzda Figen Hanım bizden çok daha fazla mutlu oldu.

  

O kadar stresli bir dönemde her telefon edişinizde her gittiğinizde güler yüzüyle sizi birinin karşılaması ve her koşulda her sorunuza sabırla yardım etmeye çalışan birinin olması inanın her şeyi daha kolay bir hale getiriyor. Der Yurtdışı Eğitim bu işe sadece ticaret gözüyle bakmayan öğrencilerin isteklerini ve beklentilerini her şeyin üstünde tutan bir danışmanlık şirketi. Gerçekten çok teşekkürler Figen Hanım her konuda yanımda olduğunuz ve güler yüzünüz için.

DENİZ ÖZÇELİK ,  İNGİLTERE, LONDRA 2010, St Giles