İngiltere’de Eğitim


DER Yurtdışı Eğitim Bursa ile yaklaşık 2 yıl önce Londra’ya geldim,Yurtdışı eğitimin herkesin yaşaması gereken bir tecrübe olduğunu düşünüyorum. Her şeyden önce burada geçirdiğim zaman boyunca aile yanında yaşamamın da katkısıyla İngiliz kültürünü  ve bir çok milletten insani barındıran bir şehirde olduğum için de diğer kültürleri tanıma fırsatı yakaladım, onun dışında Türkiye de öğrenemeyeceğim seviyede bir İngilizceye sahip oldum, gerek okulla gerekse devamlı pratik yapma olanağıyla.

İngiltere’ye gelmeden önce buraya nasıl alışacağım, İngilizceye nasıl hakim olacağım konusunda tedirginliklerim vardı ve bu anlamda Der Yurtdışı Eğitim her zaman rahatlatıcı ve cesaretlendirici şekilde motive etti beni,Danışmalığım Londra’ya alıştıktan sonra her şeyin çok daha kolay ve güzel olacağını söylemişti bana o zaman hayal gibi olsa da şimdi gerçekten öyle olduğunu görüyorum, tekrar teşekkür ediyorum Der Yurtdışı Eğitim’e. Aile ve okul bulma surecinde de bir o kadar sakinliğimi korumama ve en doğru secimi yapmama yardımcı oldular.

Buraya gelecek olan arkadaşlara tavsiyem ise sakin olup, Figen hanim in da dediği gibi her şeyin istediğiniz gibi güzel olacağına inanmanız, inanın çok kısa surede adapte olacaksınız. Herkese başarılar diliyorum.

 

Figen Tarıkahya, Londra , İngiltere