Kracow Ekonomi Üniversitesi


Cracow Ekonomi Üniversitesi Tarihi
• 1882’de Ticaret Odası, sanayi ve Cracow tüccarları toplumu çabaları sayesinde Belediye Ticaret Okulu kuruldu.
• 1896’da Yüksek Ticaret Okulu kuruldu
• 1924 yılında Yüksek Ticaret Okulunda Emtia Enstitüsü kuruldu ve iki yıllık emtia çalışmaları programı başlatıldı. Bu, 1925’te Ticaret Yüksek Okulu’na (HCT) yol açtı.
• 1 Ekim 1925 tarihinde, ortak kurucu ve HCT’nin ilk direktörü, ilk akademik yılın açılışını gerçekleştirdi. Bu an bugünkü Krakov Ekonomi Üniversitesi’nin doğumu olarak kabul edilir.
• 1 Eylül 1938’de, HCT’yi bir akademik okul olarak sınıflandırarak ve adını Ticaret Akademisine (AH) değiştirerek, 1937’de yürürlüğe girdi.
• Mart 1945’te Ticaret Akademisi savaştan sonra yeniden açıldı.
• Eylül 1950’nin başlarında, AH, Devlet İktisat Yüksek Okulu’na dönüştürüldü.

 1959’da, yüksek öğrenim kurumlarına daha sıkı standartlar getirildi ve Yüksek Ekonomi Okulu, Üretim ve Ticaret Cirou adında tek bir fakülte okuluna dönüştürüldü.

• 1972’den sonra, güney Polonya’nın farklı şehirlerindeki öğrenciler için çalışma merkezleri kuruldu: Dębica, Gorlice, Kielce, Nowy Targ, Tarnów, Wadowice

• 1974’te Polonya ekonomi okulları yeniden ekonomi akademileri olarak değiştirildi.

• Ağustos 2007’de, İktisat Akademisi’ne Cracow Ekonomi Üniversitesi’nin resmi adı verildi.

“Şeylerin nedenlerini ve değerlerini öğrenmek Evrensel eğitim
vermek
Metodolojik ve teorik nitelikteki profesyonel ve genel bilgileri bir araya getirmek ”

Krakov Ekonomi Üniversitesi (CUE), Polonya’daki en büyük ekonomi okulu ve Polonya’nın büyük bir akademik merkezi olan Krakov’un üçüncü büyük üniversitesidir. Üniversite, 1990’ların başlarında İngilizce’de İngilizce çalışmaları yapan Polonya’daki ilk yüksek öğrenim kurumuydu. CUE mezunları, bilgi ve becerilerini işveren ihtiyaçları ile eşleştirmede Polonya’daki en başarılı öğrenciler arasındadır. Uluslararası öğrenciler için İngilizce olarak özel olarak tasarlanmış programlar sunuyoruz. Fakülte ve öğrenci, bilimsel amaçlar için yurtdışında ziyaretlerin yanı sıra yabancı staj ve eğitim programları Üniversitenin önceliklerinden biri olduğundan, Üniversite birçok uluslararası bağlantıya sahiptir.

Bilgi toplumu ve küreselleşme süreçleri çağında, modern ekonominin uluslararası pazarın zorlukları ile yüzleşmek için bilim tarafından güçlü bir şekilde desteklenmesi gerekmektedir. Üniversitemiz, yeni küresel pazarda çalışmak için Polonyalıların ve birçok yabancı öğrencinin hazırlanmasından sorumludur. Bilim adamları ve sanayide yer alan bireyler arasındaki uluslararası işbirliği, Polonya sınırlarının çok ötesine ulaşan bilgilere dayanan en kritik bağlantıdır.

Krakow Ekonomi Üniversitesinin Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

Program AdıSüre (Sömestr)Ücret (Yıl/EUR)
Lisans Programları (İngilizce)
Kurumsal Finansman (BSc Corporate Finance and Accounting)64.000
Uluslararası İşletme (BSc International Business)64.000
Uygulamalı Informatik (Applied Informatics)64.000
Yüksek Lisans Programları (İngilizce)
Uluslararası Finans ve Muhasebe (MSc International Finance and Accounting)410.000
Kurumsal Finansman (MSc Corporate Finance and Accounting)44.000
Uluslararası İşletme (MSc International Business)44.000