Kracow Teknoloji Üniversitesi


Cracow Teknoloji Üniversitesi’nin (CUT) en büyük avantajları şunlardır: 70 yıllık mühendis yetiştirme geleneği, modernite ve değişime açıklık, Polonya’nın bilimsel ve teknik düşüncesinin geliştirilmesine yönelik sıkı çalışma. Onlar sayesinde CUT güçlü bir pozisyon kazandı ve iyi kurulmuş bir marka.

 

Öğrencilerimize işgücü piyasasındaki en dayanıklı sermayeyi veriyoruz – bilgi!

Yaklaşık 78 bin öğrenci CUT’tan mezun oldu – çok iyi hazırlanmış bir mühendislik uzmanı grubu. Öğrencilere en dayanıklı ve en değerli varlık bilgisini veren yüksek kaliteli eğitim sağlamaya odaklanıyoruz.

Şu anda, üniversite 14.500 tam zamanlı ve yarı zamanlı BSc ve MSc, Doktora ve lisansüstü eğitim öğrencileri yetiştiriyor. Eğitim teklifimiz, 7 fakültede Lehçe 31 lisans , 5 fakültede İngilizce 7 lisans programından oluşmaktadır . Bu kadar geniş bir program yelpazesi, çeşitli bilimsel araştırmaların yapılması ve nitelikli bilimsel fakültenin denetiminde zorlayıcı görevlerin çözülmesi anlamına gelir.

Cracow Teknoloji Üniversitesi, en yüksek etik standartları ve yüksek bilimsel seviyeyi sağlar. Yaklaşık 200 araştırmacı ve öğretmenin çoğu, üniversiteler arası ve uluslararası araştırma ekiplerine katılan seçkin profesyonellerdir. Bilgi ve uzmanlıkları, üniversitemizin Lehçe ve uluslararası bilim dünyasında yüksek konumunu korumasını sağlar.

Çerçevesinde ikili anlaşmalar ve Erasmus + programının, Teknoloji Krakov Üniversitesi dünya çapında 47 ülkede yüzlerce üniversitelerle araştırma işbirliği ve öğrenci değişimi yapar.

Öğrenciler, faaliyetleri genellikle üniversitenin duvarlarının ötesine geçen 82 CUT bilimsel derneğine katılarak ilgilerini geliştirebilir ve derinleştirebilirler. Sporun CUT Akademik Spor Birliği’ne üye olma ve CUT Spor ve Rekreasyon Merkezi’ni kullanma tutkusu geliştirme şansı var. Sosyal ve spor tesislerimiz Polonya’daki tüm Krakov üniversitelerinin ve teknik üniversitelerinin en modern ve sofistike olanlarıdır. Üniversite, öğrencilerine dört yatakhanede 2 binden fazla yer sunmaktadır.

Üniversite, Krakov’da birçok kültürel girişimin patronu. CUT himayesinde çalışan Teatr Zależny (Zależny Tiyatrosu), Akademik Koro Kantası ve Cracow Eski Kent Orkestrası’nın çalışmasını desteklemektedir. Üniversitemiz aynı zamanda galerilerinde Gil, Kotłownia ve fakültelerindeki galerilerde birçok sergi düzenliyor. CUT aylık gazetesini yayınlar, İnternet radyosu işletir, kendi kütüphanesi ve yayınevi vardır.

Krakow Teknoloji Üniversitesinin Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

Program Adı Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro)
Lisans Programları (İngilizce)
Bilgisayar Bilimleri (Computer Science) 7 5.000
Mekanik ve Makine Tasarımı (BSc Mechanics and Machine Design) 7 3.000
Yüksek Lisans Programları
Uygulamalı Bilgisayar Bilimleri (MSc Applied Computer Science) 4 3.000
Kimya Mühendisliği (ChemicalEngineering) 3 3.000
Mimarlık (Architecture) 3 5.000
İleri Hesaplamalı Mekanik (MSc Advanced ComputationalMechanics) 3 3.000
İnşaat Mühendisliği (CivilEngineering) 4 5.000