Poznan School of Form


İyi tasarlanmış ürünler olmadan global bir marka oluşturamazsınız. Form Okulu, insanları anlama ve hayallerini keşfetme yeteneğine sahip tasarımcıları eğitir.

Form Okulu’nun başlangıcına, değişen tasarımcı dünyasında öncekinden farklı şekilde eğitim verilmesi gerektiği inancı eşlik etti. Biliyoruz: hümanist unsur olmadan iyi tasarım olamaz.

Bu iki dünyayı birleştirmeyi nasıl başardık: tasarım ve beşeri bilimler?

  • Her şeyden önce geleneksel sanatsal öğretimden ayrıldık.
  • İkincisi – insancıl eğitimi tasarım eğitimi ile birleştiren bir öğrenme konsepti yarattık.
  • Üçüncüsü – meydan okumayı üstlenen mükemmel bir personel ve bize güvenen öğrenciler topladık.
  • Dördüncü olarak – dili, araçları ve hedefleri paylaştık.
  • Beşinci – işletme ile işbirliği için bir formül geliştirdik.

Hepsi bir bilgi, araştırma ve yenilik merkezi haline gelecek bir tasarım okulu oluşturmak için. 2011 yılının Ekim ayında, SWPS Üniversitesi tasarım bölümü olan Form Okulu ilk öğrencilerini aldı. Bugüne kadar 252 tasarımcı yetiştirdik.

Form Okulu’nun gelişimi

2020 Ekim’inde, Form Okulu Poznan’dan Varşova’ya taşındı. 2019/2020 akademik yılı için işe alım yapan adaylar, sınavları geçtikten sonra Poznań’da çalışmalarına başlayacaklar ve bir yıl sonra Varşova’da 3 yıl daha devam edecekler.

Yaratıcı potansiyeli ve muazzam enerjiye sahip bir şehir olan Poznań’daki tarihi pazar salonu, Form Okulu’nun ilk birkaç yılı için mükemmel bir seçimdi.

SWPS Üniversitesi’nin Varşova kampüsündeki yerinin değiştirilmesi, öğrencilere ve öğretim üyelerine Üniversite’nin bilimsel ve araştırma tesislerinin doğrudan bir mahallesi ve öğrencilerimizin ve stajyerlik ve çıraklık hizmeti veren şirketlerin geliştirilmesinde kilit iş ortaklarına ücretsiz erişim sağlayacaktır.
Her bireyin kendi bireyselliklerini geliştirmelerini ve ekip çalışmasını geliştirmelerini sağlamak, aynı zamanda orijinal kavramların değişimi ve iş çözümlerinin aktarılması da dahil olmak üzere sınırsız ve serbest bilgi akışının mümkün olacağı altyapı ve ortamı sağlamak istiyoruz.

GİRİŞ SINAVI

Belirlenen bir tarihte okul kabul komitesi öğrenciyi skype üzerinden bir sınava alır. Bu mülakatta öğrencinin kreatif yetenekleri değerlendirilirken bir yandan da öğrencinin geleceğini bir tasarımcı olarak nasıl gördüğü, tasarımcının toplumdaki rolünü nasıl anladığı, vizyonunu ve hedeflerini anlatması gerekir.

HAZIRLIK SINIFI

Hazırlık Bölümü, öğrencinin dil becerilerini geliştirdiği yoğun ingilizce dersleri ve aynı zamanda görsel iletişim tasarımı ve ürün tasarımı derslerinin verildiği bir yıllık bir programdır. Tasarımın genel kavramlarının öğrenciye hazırlık döneminde aktarılması hazırlık döneminin öğrenci açısından çok verimli bir süreç olmasını sağlar. Farklı çizim ve tasarım teknikleri temel seviyede öğrenciye verilerek öğrenci birinci sınıfa hazırlanır.

Birinci Dönem: Haftada 16 saat İngilizce, 4 saat tasarım
İkinci Dönem: Haftada 12 saat İngilizce, 4 saat çizim,4 saat kültürel kavramlar
Hazırlık (sadece İngilizce) : 2.600 Euro
Full Hazırlık: 3.000 Euro

BÖLÜMLER

Ürün Tasarımı Bölümü: Her proje araştırma ile başlar, dersler seramik, kumaş ve ahşap ile uygulamalı işlenir. Partner firmalarla ortak tasarım dersleri yapılarak uygulamalı saha eğitimi alınır. 1 akademik yıl ücreti: 5.800 Euro’dur. Eğitim süresi 7 sömestr yani 3,5 yıl sürer.

School of Form İngilizce Lisans Bölümleri

Program Süre Ücret
İngilizce Hazırlık 2 Sömestr € 3.000
Endüstriyel Ürün Tasarımı 3,5 yıl € 5.800