Poznan Tıp Üniversitesi


poznan tıp fakültesi

Poznan Tıp Üniversitesi yada tam açılımı ile Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi (PUMS), 95 yıldan fazla sağlam akademik tecrübesi ve büyük bir büyüme ivmesi ile Polonya’nın en iyi ve en büyük tıp üniversitelerinden biridir. Üniversitemiz Polonya’da lider bir tıp fakültesidir ve şu anda Polonya’daki en büyük eğitim, araştırma ve klinik merkezi olarak tanınmaktadır (“Perspektywy”, ”Rzeczpospolita” ve “Wprost” sıralarına göre).

PUMS, öğrencilerden seçebilecekleri en fazla sayıda uzmanlık sunar ve araştırma ve klinik öğretimi burada altı klinik hastane ile yakın işbirliği içinde yürütülür. 2013-2014 akademik yılında, yaklaşık 1000 uluslararası öğrenci de dahil olmak üzere, Üniversite’de 8.000’den fazla kayıtlı öğrenci bulunmaktadır. Akademik personeli, Tıp Fakültesi I, Tıp Fakültesi II, Eczacılık Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde görev yapan 1000’den fazla fakülte üyesi ve öğretim elemanından oluşmaktadır. Bunların tümü İngilizce Tıp Eğitimi Merkezi’ndeki beş programa bağlıdır. . Öğretim kadrosunun çoğu tıp doktorları ve tıp doktorlarıdır; yaklaşık yüzlerce farklı bilimsel disiplini temsil eder; ve neredeyse yüz tanesi diş hekimliği doktorudur.

Üniversitenin devam eden büyümesinin en önemli önceliklerinden biri, öğretim ve araştırma alanlarında çeşitli işbirliği biçimlerinin genişletilmesidir. Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi, dünya çapındaki yabancı araştırma merkezleri ve üniversitelerle çeşitli işbirliği biçimlerini sürdürür ve geliştirir: ortak araştırma, uluslararası programlara ve araştırma projelerine katılım; ortak yayınlar ve bilimsel konferanslara katılım; yanı sıra çok sayıda öğrenci ve fakülte değişimiyle. Bu tarihe kadar Üniversite, dünya çapındaki tıp üniversiteleri ve araştırma merkezleriyle 30’dan fazla uzun vadeli ortaklık anlaşması imzalamıştır.

Bir Tıp Fakültesi olarak Poznan Tıp Üniversitesi

Yıllar boyunca, PUMS fakülte üyeleri ve araştırma personeli, çalışmalarının, araştırmalarının ve eğitiminin mükemmel kalitesi için prestijli ödüller ve geniş çapta takdir görmekte ve bazıları dünyanın gelişmiş tıp merkezleri tarafından aranmaktadır. Örneğin, 2008’de PUMS mezunu ve cerrahi profesörü olan Dr. Maria Siemionow, ABD’deki Cleveland Clinic’te yüz yüze cerrahi ameliyatının öncülüğünü yapmaktan sorumluydu.

Üniversite, tıbbi teknolojideki mevcut gelişmeleri yansıtmak için son derece özel ekipman ve tesislere yatırım yapan öğretim yöntemlerini sürekli olarak geliştirmekte ve geliştirmektedir. Örneğin, 2010 yılında Polonya’nın ilk Tıbbi Simülasyon Merkezi’ni, ardından son teknoloji bir Konferans ve Eğitim Merkezi ve modernize bir Ana Tıp Kütüphanesi’ni açtı ve şu anda Bilimsel Tıbbi Bilgi Merkezi’ni kuruyor. . PUMS ayrıca, NanoBioMedical Research Araştırma Disiplinlerarası Merkezi’nin kurucularından biridir.

PUMS’ye kayıtlı öğrenciler, aşağıdaki beş eğitim alanından İngilizce olarak seçebilirler:

  • Gelişmiş MD programı (1993’ten beri)
  • 6 yıllık MD programı (1995’ten beri)
  • 5 yıllık DDS programı (2001’den beri)
  • 6 yıllık Ecz. D. Program (2004’ten bu yana 5 yıllık bir program olarak, 2009’da 6 yıllık bir programla değiştirildi)
  • Fizyoterapi programı (2009’dan beri)

Bu faaliyetler, Poznan Tıp Bilimleri Üniversitesi’nin bugünkü güçlü ve canlı bir akademik merkeze dinamik büyümesini göstermektedir. Sizi gelip kendiniz görmeye davet ediyoruz!

Poznan Tıp Üniversitesi Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

Program Adı Süre (Sömestr) Ücret (Yıl/Euro)
Lisans Programları (İngilizce)
Tıp (29 Ağustos-20 Eylül ön hazırlık kursu) 12 58.000 PLN + 4.200 PLN ön hazırlık kurs ücreti
Diş Hekimliği (29 Ağustos-20 Eylül ön hazırlık kursu) 10 58.000 PLN + 4.200 PLN ön hazırlık kurs ücreti
Eczacılık (29 Ağustos-20 Eylül ön hazırlık kursu) 10 42.700 PLN + 4.200 PLN ön hazırlık kurs ücreti
Fizyoterapi (29 Ağustos-20 Eylül ön hazırlık kursu) 6 42.700 PLN + 4.200 PLN ön hazırlık kurs ücreti