Varşova Kozminski Üniversitesi


1993 yılında kurulan Kozminski Üniversitesi, tam akademik hakları olan özel bir yüksek öğrenim kurumudur. Üniversite, Polonya ve uluslararası akreditasyonların yanı sıra, programlarının ve hizmetlerinin kalitesini gösteren küresel ve ulusal eğitim sıralamasında mükemmel sonuçlar elde etti. Bu niteliklerden dolayı, KU diploması sahibi olmanın ayrıcalığını sunmak bizim için gurur verici. Üniversitemizde, çeşitli Lisans, Yüksek Lisans, MBA ve Doktora derecelerini içeren programlar mevcuttur. Bunların hepsi İngilizce olarak da sunulmaktadır.

2009’dan beri Kozminski Üniversitesi, dünyanın dört bir yanından en iyi üniversiteleri içeren ‘Financial Times’ – İşletme Okulu Sıralaması tarafından sağlanan prestijli eğitim sıralamasında sınıflandırılmaktadır. Ayrıca, geçen 19 yıl boyunca, ‘Perspektywy’, ‘Rzeczpospolita’ ve ‘WPROST’ tarafından yayınlanan eğitim sıralamasında özel üniversitelerde ilk sırada yer almaktadır. Kozminski Üniversitesi ayrıca Ulusal Akreditasyon Komitesi’nden yönetim, finans ve muhasebe, idare ve hukuk programları konusunda özel bir ayrım aldı.

Kozminski Üniversitesi üç uluslararası akreditasyona sahiptir: EQUIS, AMBA ve AACSB. Tüm dünyadan sadece 90 işletme okulu üç akreditasyona sahiptir. AACSB akreditasyonu, Yale ve Harvard gibi prestijli üniversitelere verilir.

KU aşağıdaki disiplinlerde doktora dereceleri verme hakkına sahiptir: yönetim, ekonomi, finans, sosyoloji ve hukuk. Polonya’daki tek özel yükseköğretim kurumu olarak, daha yüksek bir doktora yetkisi yetkisi var. derecesi, lisans derecesi, işletme, hukuk ve ekonomi disiplininde. Ayrıca ekonomi alanındaki araştırma birimlerinin parametrik değerlendirmesi altında Kozminski Üniversitesi en yüksek ilk kategori sıralamasında bulunuyor.

Eğitim teklifi şunları içerir: Yönetim (Lehçe ve İngilizce), Sanal ortamlarda yönetim (Lehçe) ve Dijital Pazarlama (İngilizce), Finans ve muhasebe (Lehçe ve İngilizce), Ekonomi – uluslararası pazarlar, Hukuk, İdare yönetimde sosyal bilimler olarak: İşletme ve medya sosyolojisi ve yönetiminde psikoloji. 2016/2017 akademik yılından başlayarak, üniversite “Hukuk ve Finans” adlı seçkin bir hukuk programı oluşturdu. Kozminski Üniversitesi ayrıca 3 yeni yenilikçi program başlattı: Dijital Toplumda Yönetim ve Yapay Zeka (Lisans), Büyük Veri Analizi ve Büyük Veri Analizi ile Sağlık Ekonomisi(Usta). 2018/2019 akademik yılı için Yönetim ve AI ve Büyük Veri Analizi programları, Avrupa Birliği fonlarından gelen bir hibe ile eş finanse edilmiştir, 2019/2020 akademik yılı için Büyük Veri Analizi ve Sağlık Ekonomisi programları hibe ile birlikte finanse edilecektir.

Başvuru Ücreti: 348 Euro‘dur.

Kozminski Üniversitesi İngilizce Lisans Program Ücretleri

Program Süre Ücret (Yıl/Euro)
Financial Management 3 yıl € 5.248
Management 3 yıl € 5.248

Kozminski Üniversitesi İngilizce Yüksek Lisans Program Ücretleri

Program Süre Ücret (Yıl/Euro)
Management (Digital Marketing) 2 yıl € 5.248
Finance and Accounting 2 yıl € 5.248
Management 2 yıl € 5.248
Health Economics and Big Data Analytics 2 yıl € 1.354
Finance and Accounting – Specialization Big Data Analysis 2 yıl € 1.354