Viyana Teknik Üniversitesinde Eğitim


Avusturyada üniversite eğitimi ve yurt dışı eğitim için yurtdışı eğitim danışmanlık firmaları ile görüştüm, Der Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı samimi, sıcak, objektif ve güvenilirdi. Bu etkenler DER’i  seçmemde büyük rol oynadı.

Ülke ve üniversite tercihi, Viyana Teknik Üniversitesi kabulü, Avusturyada yurt ayarlanması, Avusturya vize işlemleri gibi zorlu süreçte başından sonuna kadar çok büyük destek aldım. Her türlü konuda ve doğru bir tercih yapmamda çok yarımcı oldular.

Yurtdışında üniversite eğitimi için Avusturya’yı seçmemin en önemli sebebi Avusturya üniversitelerinin kalitesi, Viyana üniversitelerinin dünya sıralamasında ilk 100 içinde olması. Ayrıca Viyana ulaşım, hayat standartları, tarihi yapısı ve kaliteli ve güvenli ortamı ile Avrupa’nın sayılı şehirlerinden. Viyana’ya geleli 2 ay oldu ve yapmış olduğum tercihin çok doğru olduğunu anladım. Şu an Almanca kursuna gidiyorum ve hazırlık okuyorum, Almancayı en iyi şekilde öğrenip Endüstri Mühendisliği eğitimime başlamayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Desteğinden dolayı DER Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na tekrar  çok teşekkür ederim

Özgür Bayramoğlu , Viyana Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği ,Avusturya