Almanya’da Mimarlık


Merhaba, Almanya’da mimarlık üzerine lisans eğitimi almak için bulunmaktayım. İç mimarlık 2010 Haziran mezunuyum. Almanyada üniversite okumak benim için önemli bir karadı, bu 2. üniversitem olacaktı; Almanyada mimarlık okumak için karar verdigimde internette yurtdışında eğitimi araştırırken Der yurtdışı eğitim danışmanlığı ile tanıştım, hiç kimsenin tavsiyesi olmadan bu şirketle çalışmaya karar verdim. Onlarla çalışmaya başlayınca ne kadar güvenilir olduklarını ve işlemlerimini profesyonel bir biçimde en hızlı şekilde yürüdüğünü gördüm. Almanyada mimarlık eğitimi için geldiğimde şirketlerinden sıkıntı çeken kişilerle tanışınca aslında ne kadar şanslıymışım dediğim anlar oldu.

Almanyada Üniversite Şartları >>

 

 

2.5 aydır Hannover’deyim şu anda Almanca dil eğitimi almaktayım. Almanca severseniz öğrenmesi çok zevkli bir dil; bu dili gerçekten öğrenmek isterseniz o zaman sizin için eglencelğ bir hale gelmekte ve bu sizin işinizi daha da kolaylaştırmakta .

Almanya, kağıtların, kuralların ülkesi olarak tabir edilmekte. Evet doğru; kırmızı ışıkta bekleyen yayaları,  yaya yolundan başka yerde yürümeyen insanların olduğu,  her şeyin bir düzen içinde olduğu bir ülke. Alışılması zor yanı; havası, iklimi bizim alışık olduğumuz bir iklim değil, bir günde 3 mevsimi yaşayabileceğiniz, havanın genellikle yağışlı ve kapalı olduğu bir yer. Ama yabancılık çekmeyeceğiniz bir ülke, nereye giderseniz gidin bir Türk ile karşılaşma ihtimalinizin çok yüksek olduğu biryer.  Ama tabi bu dili en iyi sekilde ögrenmek istiyorum diyorsanız Almanya’da başarı istiyorsanız burada uzak duracaksınız kendi insanınızdan.

Her yerde olduğu gibi Almanya da çok iyi insanlar tanıyabileceğiniz ve mükemmel arkadaşlıklar kurabileceğiniz bir yer. Farklı bir kültür, farklı insanlar ve Almanya’da her kültürü bir arada yaşayabilirsiniz, her  ülkeden insanla karsılaşmanız mümkün.  Almanca konuşmayı denerken yaptığın hatalara gülmek yerine sana doğrusunu söyleyen güzel bir dille senin yanlışını düzelten insanların olduğu bir yer. Burada çekingenlik, yanlış anlaşılma diye bir şey yok, trende giderken hiç tanımadığınız birisine merhaba diyerek sohbete başlayabilirsiniz, sonra bir bakarsınız ki hiç tanımadığınız o insanla sanki yıllardır tanışıyormuş gibi samimi olursunuz.

Tabi bu kadar güzelliğin içinde Almanyada eğtim in hiç mi sıkıntısı yok derseniz evet var; kalacak yer konusu burda sıkıntılı olabilir ,tabi bakış açınıza göre; çünkü ev kiraları Türkiye ye göre pahalı, yurtta kalmak isterseniz banyo tuvalet ortak kullanımda aynı katta kaldığın kişilerle. Yurtlarda kız erkek karışık kalmakta, bunun verdiği sıkıntılar oluyor çünkü bizim kültürümüzde bunlar yok ama cefasız sefa olmaz.

Abdülkadir G.

Mimarlık Fakültesi HANNOVER Üniversitesi

Almanyada Mimarlık

Almanyada Üniversite Eğitimi >>

 

Tercih ve niteliklerinize uygun Alman üniversiteleri ile ilgili Almanya Üniversitesi başvuru yapılması, konaklamanızın ayarlanması, vize işlemlerinizin tam olarak yapılması, vizeyi aldıktan sonra uçak biletinizin ayarlanması, dilerseniz karşılama organize edilmesi gibi işlemler için ve Almanyada üniversite okumak için profesyonel Almanya üniversite danışmanlık danışmanlık hizmeti almak için DER yurtdışı eğitim danışmanlık ile  irtibat kurabilirsiniz.